Mesto Trnava

Trnavský rínek sa rozšíri aj na Ulicu Mikuláša Schneidera-Trnavského

Jar je v plnom prúde a prípravy májového Trnavského rínku tiež. Obľúbené podujatie sa bude konať v sobotu 11. mája 2019 v už tradičnom čase od 9.00 do 17.00 hod. Novinkou bude, že sa Rínek okrem Kapitulskej ulice a Mikulášskeho námestia rozprestrie aj v uličke Mikuláša Schneidera-Trnavského.

Tešiť sa môžete na 130 lokálnych tvorcov a výrobcov, pričom veľa značiek sa na Rínku ocitne vôbec po prvýkrát. Okrem už známych predajcov pouličného jedla budete môcť ochutnať vína od lokálnych vinárstiev, remeselné pivá, aróniovú šťavu a veľa slaných aj sladkých dobrôt. Nezabúdame ani na vegetariánov, vegánov či celiatikov – určite si budú mať z čoho vybrať.

Aj ponuka predávaných výrobkov od rôznych tvorcov a výrobcov bude viac než pestrá. Ako vždy ju svojím tovarom doplnia burzisti, antikvariátnici a neziskové organizácie, ktorým na Rínku organizátori dávajú priestor, aby mohli prezentovať svoje aktivity a dostali sa do širšieho povedomia ľudí.

Veľkou novinkou májového Rínku bude jeho rozšírenie do uličky M. Schneidera Trnavského. „Rínek má z roka na rok čoraz viac návštevníkov a máme pocit, že sú Kapitulská ulica aj Mikulášske námestie v istých momentoch skutočne preplnené. Rozhodli sme sa preto trh potiahnuť aj do ulice Mikuláša Schneidera Trnavského“, vysvetľuje jedna z organizátoriek Mirka Hlinčíková.

Ulica bude plná stánkov s občerstvením, celý deň na nej budú hrať pouličné hudobné zoskupenia a tiež tu bude aj menšia oddychová zóna, kde si budete môcť vychutnať koláčik či kávičku.

Organizátori trhu sa spojili so Západoslovenským múzeom v Trnave, ktoré v doobedňajších hodinách sprístupní dvor Domu hudby a pre deti pripraví výtvarné dielne na výrobu darčeka ku Dňu matiek. Keďže s Kapitulskou susedí i samotná budova Západoslovenského múzea, poobede vás sprievodkyňa prevedie týmto pôvodným kláštorom Klarisiek.

Na Rínku budete môcť spoznať Trnavu o niečo lepšie. O mestskom opevnení návštevníkom porozpráva skúsená trnavská sprievodkyňa Emília Valachovičová.

Počas celého dňa bude pripravený program pre veľkých aj malých.  Potešia vás koncerty skvelej folk-punkovej Hańby z Krakowa, veselého Džumeleca z Košíc i lokálnych kapiel z Trnavy, detské divadielka, celodenné kreatívne dielničky a workshopy v parku, kurz kváskovania, akro jógy, cvičenia s deťmi či jazyková kaviareň.

A ak si vaše deti rady čítajú, nemali by si nechať ujsť interaktívne čítanie kníh spolu s hercami Divadla Jána Palárika v parčíku na Kapitulskej. Tento pekný projekt sa volá ČÍ TAM, či tu.

Májový Rínek bude opäť plný stretnutí a tej najmilšej trnavskej atmosféry.

Trnavský rínek organizuje n. o. Bronco v spolupráci s Mestom Trnava.

Podujatie na Facebooku

9.5.2019 10:42

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?