Mesto Trnava

Trnavský Víkend otvorených parkov a záhrad bude v botanickej záhrade

Mesto Trnava sa opäť zapája do Víkendu otvorených parkov a záhrad. Počas deviateho ročníka tohto podujatia, ktoré sa uskutoční 10. a 11. júna, bude otvorená bývalá Botanická záhrada Materiálovotechnologickej fakulty STU na Botanickej ulici.

Do Víkendu otvorených parkov a záhrad sa zapájajú parky, záhrady, arboréta či ukážkové prírodné záhrady na území celého Slovenska. Cieľom podujatia je predstaviť ľuďom verejné i súkromné objekty zelene s dôrazom na ich význam nielen v oblasti záhradno-krajinárskej tvorby, ale i z hľadiska ochrany prírody a zachovania kultúrno-historického dedičstva.

S prehliadkou záhrad sú spravidla spojené rôzne kultúrne a edukačné aktivity ako koncerty, divadelné predstavenia, tvorivé dielne, hry a súťaže pre deti, ukážky ošetrovania rastlín, výstavy atď. Ani v Trnave nebude chýbať program, ktorý sa týka zelene a ochrany prírody. V sobotu 10. júna o 11. hodine sa uskutoční komentovaná prehliadka záhrady, nasledovať bude diskusia o význame zelene v meste a po nej prednáška o histórii Botanickej záhrady v Trnave.

V nedeľu 11. júna sa deň v záhrade opäť začne prehliadkou, popoludnie bude patriť deťom v tvorivých dielňach. Počas soboty aj nedele bude k dispozícii relaxačná chill-out zóna, kde si budú môcť návštevníci oddýchnuť.

Myšlienka otvárania parkov a záhrad a sprístupňovania ich hodnôt verejnosti sa ujala v mnohých krajinách, napríklad v Anglicku, Írsku, Holandsku, Poľsku, Nemecku, Portugalsku, Austrálii, ale aj u našich susedov v Českej republike, Rakúsku či v Maďarsku. Iniciátorom a organizátorom podujatia na Slovensku je od roku 2007 Národný Trust n. o. – nezisková organizácia venujúca sa ochrane kultúrneho a prírodného dedičstva.

Podujatie na Facebooku

 

Lokalita

GPS:
N 48.37389568635734 / E 17.57122189061579

6.6.2017 16:53

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?