Mesto Trnava

Tulipány Slovensko už rozkvitli

Dnes spoločne primátor Mesta Trnava Peter Bročka, holandský veľvyslanec Henk Cor van der Kwast a predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič symbolicky poliali tulipány v záhone na Námestí sv. Konštancie pri Kostole sv. Jakuba.


Peter Bročka, Henk Cor van der Kwast a Jozef Viskupič

Prvé tulipánové cibuľky spoločne uložili do záhonu holandský veľvyslanec a primátor Trnavy minulý rok pri príležitosti workshopu Slovensko na ceste k Smart Cities na bicykli, ktorý sa uskutočnil 4. októbra na trnavskej radnici. Na podujatí, ktoré usporiadal slovenský Smart Cities Klub, sa o svoje skúsenosti vtedy podelili zástupcovia slovenských samospráv a odborníci z Holandska.

Vlaňajšia odborná časť bola zameraná na inovatívne riešenia rozvoja a podpory udržateľnej dopravy v mestách. Dnešný seminár s názvom Bezodpadové hospodárenie zorganizovalo Veľvyslanectvo Holandského kráľovstva na Slovensku, INCIEN (Inštitút obehovej ekonomiky), Mesto Trnava a ďalší partneri.

Seminár bol zameraný na bezodpadové hospodárenie na úrovni štátu, samosprávy, a zároveň poskytol aj jednoduché a menej náročné tipy na zníženie odpadu v samotnej administratíve. Najlepším odpadom je totiž odpad, ktorý ani nevznikne. Administratíva bez koša je vynikajúci krok, ako tvoriť menej odpadu, alebo aspoň čiastočne jeho tvorbu znížiť. Pretože práve v tejto oblasti platí, že menej je viac.


Odroda Slovensko v plnej kráse


Seminár Bezopadové hospodárstvo

foto: cagalovephotography, Anna Tamajková

Lenka Ľauková - ekonomická tajomníčka Veľvyslanectva Holandského kráľovstva

 

Ivana Maleš z Inštitútu obehovej ekonomiky

8.4.2019 13:44

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?