Mesto Trnava

Uzavreté detské ihrisko Guliver sa prerába, bude z neho pieskovisko

Detské ihrisko Guliver pätnásť rokov poskytovalo trnavským deťom priestor na hru a zábavu v príjemnom prostredí Sadu Antona Bernoláka. Hracie prvky v podobe obra Gulivera slúžili tisíckam malých návštevníkov a vytvárali v parku originálnu dominantu z prírodných materiálov.

Hoci ihrisko v čase svojho vzniku spĺňalo všetky potrebné normy, tým dnešným už nevyhovuje. Samospráva v prvom rade hľadala spôsob, ako ihrisko upraviť do formy vyhovujúcej aktuálnym normám. Guliver však nie je obyčajné ihrisko, ale dielo akademického sochára Jozefa Kliského so špecifickým vizuálom. Ukázalo sa, že zosúladiť potrebné úpravy s umeleckými prvkami nie je možné. Výsledok by bol buď na úkor kvality alebo estetiky, navyše by celá úprava bola príliš finančne náročná. Mesto preto nemalo inú možnosť, než nevyhovujúce prvky odstrániť. S prácami sa už začalo.

Deti a ich rodičia sa však nemusia obávať, že z promenády úplne zmizne priestor na hranie. Na mieste ihriska bude vytvorené pieskovisko, z pôvodných prvkov dokonca ostane Guliverova hlava, po zhodnotení stavu budú možno zachované aj obrove ruky.

Foto: Dušan Vančo

Lokalita

GPS:
N 48.37632587059752 / E 17.582583728002874

9.10.2017 12:43

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?