Mesto Trnava

V pondelok navštívi Trnavu holandský veľvyslanec

„Na jar v Trnave tisíckrát rozkvitne Slovensko,“ uviedli sme v článku v októbri minulého roka. Začiatkom apríla Slovensko skutočne začalo rozkvitať a hrať farbami – ide totiž o unikátne vyšľachtenú odrodu tulipánu, ktorú nášmu mestu venovalo Veľvyslanectvo Holandského kráľovstva na Slovensku.

Primátor Trnavy Peter Bročka spolu s holandským veľvyslancom Henkom Cor van der Kwastom vtedy zasadili cibuľky, z ktorých medzičasom vyrástli krásne farebné kvety. V pondelok 8. apríla 2019 navštívi veľvyslanec Trnavu opätovne. Spoločne s primátorom a predsedom Trnavského samosprávneho kraja Jozefom Viskupičom tulipány symbolicky polejú. Na Námestí kráľovnej Konštancie pri Kostole sv. Jakuba ich rastie rovných tisíc. Záhon rovnakých tulipánov pokrstil v apríli 2018 aj prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska.

Tak ako vlani bude opäť súčasťou návštevy aj odborná časť. Ten vlaňajší, ktorý otvoril Henk Cor van der Kwast, bol zameraný na inovatívne riešenia pre rozvoj a podporu udržateľnej dopravy v mestách. V pondelok o 9.30 h sa na mestskom úrade uskutoční seminár s názvom Bezodpadové hospodárenie. Organizátorom je Veľvyslanectvo Holandského kráľovstva na Slovensku v spolupráci s INCIEN (Inštitút obehovej ekonomiky), Mestom Trnava a ďalšími partnermi.


Tulipány unikátnej odrody Slovensko


Prvé z nich už kvitnú, čoskoro svojimi farbami ozdobia Námestie sv. Konštancie

Foto: Veronika Majtánová

5.4.2019 12:21

Komentárov: 0

 

Súvisiaci obsah

Chcete vedieť, čo je nové?