Mesto Trnava

V Synagóge ožijú piesne z muzikálu Deža Ursinyho

Pozývame vás na koncert, na ktorom zaznejú piesne z muzikálu Peter a Lucia, voľne inšpirovaného klasickým dielom Romaina Rollanda. Korene projektu siahajú až niekoľko desaťročí do minulosti. O texty piesní sa postarali Alta Vášová a Ján Štrasser, hudbu zložili a na pásku nahrali Dežo Ursiny a Jaro Filip.

Projekt sa v dobe svojho vzniku nepodarilo zrealizovať do divadelnej podoby a páska zapadla prachom až do Ursinyho smrti, keď ju našiel jeho syn Jakub Ursiny. Ten na koncerte spieva party Petra, roly Lucie sa ujala Dorota Nvotová a piesne z nahrávky nanovo aranžovala kapela Talent Transport. Koncertný program Peter a Lucia sa s úspechom predstavil na jeseň 2016 v niekoľkých slovenských a českých mestách.

V sobotu 21. januára sa uskutoční v Synagóge – centre súčasného umenia koncert Peter a Lucia so začiatkom o 19.00 h.

Lístky sú v predpredaji dostupné v cene 5 eur. Kúpiť si ich môžete už dnes ONLINE.

Od budúceho týždňa bude možné si ich zakúpiť aj osobne a to v Turisticko-informačnom centre v Mestkej veži a v Kníhkupectve AF na Štefánikovej 5.

Pravidelne aktualizované informácie o koncerte nájdete na adresách:
www.facebook.com
www.malyberlin.sk

Podujatie je realizované s finančnou podporou Fondu na podporu umenia. Za podporu ďakujeme mediálnym partnerom: Trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, MY – Trnavské noviny, Nuda v Trnave a mestu Trnava.

Tlačová správa OZ Publikum

5.1.2017 11:15

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?