Mesto Trnava

V Trnave sa predstaví trenčianske divadlo s hrou Komunál

Kultúrne centrum Malý Berlín pozýva na predstavenie Komunál, s ktorým sa v Trnave po prvý raz predstaví trenčianske Divadlo Dogma. Predstavenie sa koná vo štvrtok 10. mája o 19.00 hod.

Inscenácia Komunál vznikla ako sled mikropríbehov ľudí, ktorí sa rozhodli vstúpiť na javisko verejného života. Konanie týchto postáv vyzerá byť navonok otvorené a úprimné, no postupne sa demaskuje ako manipulatívna hra s emóciami a očakávaniami publika. Prezentované modely správania sa stávajú základom pre tvorivý herecký prístup divadla. V hre sa vďaka tomu prelína prirodzené s hraným a submisívne s dominantným. Príbeh zostáva banálny, no o to väčší dôraz kladie na pozornosť diváka, ktorý je priamou súčasťou teatrálnej hry na vieru, sebaobetovanie a kolektívne šťastie.

Vstupné na predstavenie je 5 € a lístky sú dostupné za túto cenu aj v predpredaji. Podujatie sa koná v kultúrnom centre Malý Berlín, ktoré sídli na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4 v areáli Nádvorie. Podujatie vzniká s podporou Mesta Trnava.

Divadlo Dogma vzniklo v Trenčíne ešte v roku 1995 pod názvom Divadlo Kolomaž ako neformálna skupina. Jej zakladajúci členovia Kamil Bystrický a Tomáš Plánka sú absolventmi Katedry nonverbálneho a komediálneho divadla na HAMU v Prahe. Divadlo sa aj preto spočiatku zameriavalo najmä na tvorbu autorských a neverbálnych inscenácií. Domovskou scénou Dogma Divadla je Prvá komorná divadelná scéna v Klube Lúč v Trenčíne. Divadlo hosťovalo na zahraničných divadelných festivaloch v Česku, Nemecku, Rakúsku, Bulharsku, Belgicku, Čiernej Hore, Kosove, Bosne a Herzegovine.

4.5.2018 12:04

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?