Mesto Trnava

Vďaka spolupráci mesta a kraja pribudne na Starohájskej 80 parkovacích miest

Na Starohájskej ulici bude už čoskoro o 80 nových parkovacích miest viac. Stane sa tak vďaka dohode Mesta TrnavaTrnavským samosprávnym krajom, ktorý opraví zdevastované priestory parkovacieho domu. Stavebné práce v hodnote viac než 160 000 eur by mali by hotové do konca októbra. Parkovať tu bude môcť verejnosť, návštevníci polikliniky, Finančnej správy i Sociálnej poisťovne.

Nekvalitné opravy parkovacieho domu Úradu Trnavského samosprávneho kraja v minulosti spôsobili, že do budovy zatekalo, čím dochádzalo k poškodzovaniu jej priestorov i zaparkovaných vozidiel. Z toho dôvodu nebolo možné využívať celú kapacitu parkovacieho domu.

Poškodené časti sa v týchto dňoch opravujú inovatívnym spôsobom s využitím polyurey, ktorá sa vo svete používa už dlhé desaťročia, no na Slovensku je podľa informácii od TTSK v takomto rozsahu použitá po prvýkrát.

„Župa pri oprave využíva úplne novú technológiu, čo nám umožňuje opravy realizovať rýchlo a kvalitne,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

„Aj tieto nové parkovacie miesta pre občanov sú potvrdením dobrej spolupráce mesta a župy. Verím, že spoločným úsilím prinesieme kvalitné riešenia aj do ďalších oblastí reálneho života občanov,“ doplnil primátor Trnavy Peter Bročka.

25.10.2018 10:45

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?