Mesto Trnava

Výstava Mira Trubača: Sochár predstavuje grafiky

V utorok 5. septembra 2017 sa v kníhkupectve na Štefánikovej ulici uskutoční vernisáž výstavy Trnavčana Mira Trubača. Výstava pod názvom O krajine predstaví jeho grafické návrhy a prijme k zamysleniu.

Trnavský sochár Miro Trubač vo svojej výstave prichádza s menej známou podobou svojej tvorby – s grafikami, ktoré boli vytvorené v počítačovom programe ako koláže. Týchto jedenásť grafických prác dosiaľ nikdy nebolo vystavovaných ani inak predstavených širšej verejnosti. Väčšina z nich vznikala ako prípravné skice k jeho sochárskym dielam. Vystavené dvojrozmerné práce sa snažia rozpovedať mnohé príbehy z našich životov a prinútiť nás k zamysleniu sa, zastaveniu a prehodnoteniu hodnôt, ktoré nadovšetko uznávame.

Miro Trubač pochádza z Trnavy, kde aj žije, pracuje a tvorí. Je členom slovenskej Asociácie sochárov Resculpture.sk a medzinárodnej Sculpture Network sídliacej v Nemecku. Z jeho posledných zahraničných úspechov spomeňme tohtoročnú výstavu Personal Structures – Open Borders v Palazzo Mora v Benátkach.

Výstava pod kurátorským vedením Dominiky Chrzanovej bude návštevníkom v priestoroch antikvariátu Kníhkupectva AF voľne prístupná do 5. novembra 2017.

TLAČOVÁ SPRÁVA OZ Publikum

Lokalita

GPS:
N 48.378627668345715 / E 17.585276665853826

31.8.2017 9:42

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?