Mesto Trnava

Zaslúžený úspech Trnavy – získali sme dve prvé miesta vo vyhodnotení Odkazu pre starostu

Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť (Slovak Governance Institut – SGI) vo štvrtok 27. septembra 2018 udeľoval ocenenie Zlaté vedro za aktivitu samospráv na portáli odkazprestarostu.sk v roku 2017. Trnava má hneď dva dôvody na radosť – v rámci miest s počtom obyvateľov nad 20 000 sme zvíťazili v kategórii Komunikácia aj Riešenie podnetov.  


Slávnostné udeľovanie ocenení Zlaté vedro (Foto: SGI)

Dôvodom je jednak rýchlosť reakcií na podnety občanov a tiež miera ich úspešného vyriešenia. Hodnotitelia hodnotili každý podnet jednotlivo, bodovali náročnosť ich riešenia na stupnici od 1 po 5. V oboch kategóriách sa v záverečnom vzorci prihliadalo aj na celkový počet prijatých podnetov.
Za rok 2017 prišlo na trnavskú samosprávu 917 podnetov, druhá Prievidza a mesto Levice mali napríklad zhruba 250 podnetov. V samosprávach do 20 000 obyvateľov zvíťazilo v oboch kategóriách mesto Malacky, druhý bol Senec a tretí Púchov.

Tieto ocenenia sú výsledkom usilovnej práce zamestnancov Mesta Trnava, ktorí sa zaoberajú každým podnetom. Nie všetko sa dá vyriešiť, nie všetko je možné vyriešiť ihneď, ale objektívne hodnotenie spomedzi ostatných slovenských miest ukázalo, že trnavská samospráva berie podnety občanov vážne a dôsledne sa im venuje. Ďakujeme všetkým občanom, ktorí nás prostredníctvom tohto portálu upozorňujú, čo je potrebné v našom meste zlepšiť.

Odkaz pre starostu (OPS) je stránka, na ktorej môžu občania vložiť podnet týkajúci sa nejakého problému v meste a samospráva tento podnet zodpovie a rieši. Nielen v Trnave vedú podnety týkajúce sa zelene (kosenie, strihanie stromov) a dopravy (výtlky i značenie). Samospráva na prijaté podnety odpovedá za odbor, ktorého sa podnet týka, hlavne kedy a ako ho bude riešiť. Pri vyhodnocovaní OPS bola dôležitá rýchlosť relevantnej odpovede, ale aj množstvo vyriešených podnetov –  za rok 2017 to bolo v Trnave až 67,83 percent všetkých prijatých podnetov.


Ocenenia pre Mesto Trnava prebralil primátor Trnavy Peter Bročka, Miroslava Kuracinová Valová - referentka pre Odkaz pre starostu (vľavo), Veronika Srdošová z odboru komunálnych služieb a dopravy a Matúš Gallia, trnavský administrátor portálu. (Foto: SGI)
 

Pozrite si reportáž Mestskej televízie Trnava z udeľovania cien:

 

Dve prvenstvá aj vďaka vám from Mestská televízia Trnava on Vimeo.

28.9.2018 13:17

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?