Mesto Trnava

Zem je len jedna

Naša planéta Zem má svoj sviatok, ktorý už tradične oslavujeme 22. apríla. Pri tejto príležitosti pripravilo Zdravé Mesto Trnava a Kalokagatia – centrum voľného času výtvarnú súťaž pre žiakov 8. a 9. ročníkov ZŠ s názvom Zem je len jedna, ktorá sa uskutoční 25. apríla od 9.00 hod. do 13.00 hod.

História vyhlásenia Dňa Zeme siaha do roku 1969, keď predovšetkým John McConnell začal volať po vzniku medzinárodného dňa Zeme a v rámci týchto snáh vytvoril i vlajku Dňa Zeme. Prvý Deň Zeme bol oslávený v San Franciscu. OSN začala tento sviatok sláviť o rok neskôr (1971). V roku 1990 sa k Amerike pripojil aj zvyšok sveta a 22. apríl sa stal Medzinárodným dňom Zeme. V súčasnosti patrí Deň Zeme medzi najuznávanejšie a najpopulárnejšie podujatia na záchranu Zeme. Ide o ekologicky motivovaný sviatok, ktorý upozorňuje ľudí na dopady ničenia životného prostredia. Je potrebné, aby si každý z nás uvedomil dôležitosť svojho správania, pretože ako hovorí spisovateľ Wendell Berry, Zem je to, čo máme všetci spoločné.

Bohatý sprievodný program, ktorý je v rámci podujatia Zem je len jedna pripravený, má priblížiť význam lesa v našom živote, odhaliť jeho krásy, či naučiť netradične využívať odpad v záhradách.

Bližšie informácie: Kalokagatia – centrum voľného času v Trnave, 033/32 36 697

20.4.2017 9:53

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?