Občan

miniTrnava - mesto detí

>> o projekte

>> Facebooková stránka

>> pravidlá hry

>> často kladené otázky a čo si vziať so sebou

>> dôležité informácie pre rodičov

>> Súhlas so spracovaním osobných údajov

>> partneri projektu

>> zaujímavosti z hry na mesto

>> miniTrnava 2017

 

 


Druhý ročník miniTrnavy sa bude konať
od 9. do 27. júla 2018
na Mestskom zimnom štadióne.


 

miniTrnava – mesto detí je prázdninový projekt hry na mesto
pre deti vo veku od 8 do 15 rokov.
Vstup na podujatie je zdarma bez nutnosti prihlásenia sa vopred.

 

Na Mestskom zimnom štadióne aj tento rok vyrastie mesto, aké nemá na Slovensku obdobu. Jeho občanmi budú výlučne deti vo veku od 8 do 15 rokov, ktoré v ňom budú pracovať, baviť sa, budú ho zveľaďovať a samy spravovať. Mesto detí s názvom miniTrnava po veľkom minuloročnom úspechu otvorí svoje brány od 9. do 27. júla 2018 každý pracovný deň medzi 8.00 a 15.30 hod.

V priestoroch tréningovej hokejovej haly vyrastú jednotlivé stanovištia – Banka, Univerzita, Radnica, Kreatívne dielne, Mestská televízia, Kino, Záhradníctvo, Noviny a mnohé ďalšie. Navzájom budú spolupracovať a vytvárať fungujúce, živé mesto plné malých miniTrnavčanov.

V miniTrnave sa deti hrajú samy, bez rodičov. Tí majú vstup na hernú plochu povolený len na obmedzený čas (na základe 30-minútového víza, ktoré získajú na Matrike). Rodičia či návštevníci však môžu dianie v meste detí sledovať z vyvýšenej návštevníckej zóny počas celého dňa.

Na to, aby si dieťa mohlo hru užiť, je dôležité, aby vedelo čítať, písať, počítať a pohybovať sa v miniTrnave samostatne bez pomoci druhých. Pohyb detí v hernom areáli nie je kontrolovaný a po vstupe dieťaťa do hry zaň organizátor nepreberá zodpovednosť, preto odporúčame rodičom dohodnúť si doma vopred pravidlá (napríklad čas odchodu z hry, miesto stretnutia a pod.). Vybavte svoje deti aj telefónnym číslom na seba, aby vás mohli organizátori v prípade potreby kontaktovať, nezabudnite ani na fotokópiu kartičky poistenca.

Ako to v miniTrnave funguje?

Vstupné sa neplatí a netreba sa  ani prihlasovať vopred. Stačí, keď dieťa príde na zimný štadión (zo strany od Spartakovskej ulice), zaregistruje sa na stanovišti Matrika, kde vyplní v preukaze občana miniTrnavy svoje kontaktné údaje, a môže sa začať hrať. Ďalšie dni sa už netreba registrovať, iba požiadať na Matrike o aktuálnu pečiatku do preukazu a hurá do hry.

Je len na dieťati, či si rovno vyberie nejaké zamestnanie, alebo jeho kroky povedú na Univerzitu, kde začne študovať. Za prácu aj štúdium získa odmenu v miniTrnavskej mene trnky (miniTRNavské KorunY). Zarobené peniaze môže utrácať podľa svojho rozhodnutia na atrakciách, ktoré miniTrnava ponúka, za občerstvenie alebo za kúpu výrobkov, ktoré vyprodukujú Kreatívne a Remeselnícke dielne. Týmto spôsobom sa malí občania učia hospodáriť s financiami a prijímať zodpovednosť za vlastné rozhodnutia. miniTrnava je však v prvom rade hlavne zábava, možnosť plnohodnotne stráviť tri prázdninové týždne a spoznať nových kamarátov.

Všetky osem- až pätnásťročné deti preto srdečne pozývame, aby prišli zažiť miniTrnavu na vlastnej koži!

 

UPOZORNENIE PRE RODIČOV:

Po vstupe vášho dieťaťa do hry zaň organizátor NEPREBERÁ zodpovednosť. Pohyb dieťaťa v miniTrnave a jeho odchod z herného areálu nie sú kontrolované.
Dieťaťu dajte fotokópiu karty poistenca a vaše telefónne číslo. Dohodnite si s ním vopred čas a miesto stretnutia pri odchode z hry.
Prvá pomoc bude v priestore hry zabezpečená stálou službou Slovenského červeného kríža.

Pozrite si aj ČASTO KLADENÉ OTÁZKY a DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE PRE RODIČOV.

 

 

Súvisiaci obsah

Chcete vedieť, čo je nové?