Občan

miniTrnava - mesto detí

>> o projekte

>> Facebooková stránka

>> pravidlá hry

>> čo si vziať so sebou

>> často kladené otázky

>> dôležité informácie pre rodičov

>> partneri projektu

>> zaujímavosti z hry na mesto

 

 


Prvý ročník miniTrnavy sa úspešne uskutočnil 17. júna až 4. augusta 2017

na Mestskom zimnom štadióne.

Prečítajte si, ako to celé dopadlo.


 

Staršie príspevky z priebehu projektu:

miniTrnava – mesto detí je prázdninový projekt hry na mesto
pre deti vo veku od 8 do 15 rokov.
Vstup na podujatie je zdarma bez nutnosti prihlásenia sa vopred.

 

Na Mestskom zimnom štadióne vyrástlo mesto, aké nemá na Slovensku obdobu. Jeho občanmi sú výlučne deti vo veku od 8 do 15 rokov, ktoré v ňom pracujú, bavia sa, zveľaďujú a aj samy spravujú. Ide o mesto detí s názvom miniTrnava, ktoré otvára svoje brány od 17. júna do 4. augusta každý pracovný deň medzi 8. a 16. hodinou.

V priestoroch tréningovej hokejovej haly vyrástli jednotlivé stanovištia – Banka, Univerzita, Radnica, Kreatívne dielne, Mestská televízia, Kino, Záhradníctvo, Noviny a mnohé ďalšie. Navzájom spolupracujú a vytvárajú fungujúce, živé mesto plné malých miniTrnavčanov.


Mapa herného areálu

V miniTrnave sa deti hrajú samy, bez rodičov. Tí majú vstup na hernú plochu povolený len na obmedzený čas (na základe 30-minútového víza, ktoré získajú na Matrike). Rodičia či návštevníci však môžu dianie v meste detí sledovať z vyvýšenej návštevníckej zóny počas celého dňa.

Na to, aby si dieťa mohlo hru užiť, je dôležité, aby vedelo čítať, písať, počítať a pohybovať sa v miniTrnave samostatne bez pomoci druhých. Pohyb detí v hernom areáli nie je kontrolovaný a po vstupe dieťaťa do hry zaň organizátor nepreberá zodpovednosť, preto odporúčame rodičom dohodnúť si doma vopred pravidlá (napríklad čas odchodu z hry, miesto stretnutia a pod.). Vybavte svoje deti aj telefónnym číslom na seba, aby vás mohli organizátori v prípade potreby kontaktovať, nezabudnite ani na fotokópiu kartičky poistenca.

Ako to v miniTrnave funguje?

Vstupné sa neplatí a netreba sa  ani prihlasovať vopred. Stačí, keď dieťa príde na zimný štadión (zo strany od Spartakovskej ulice), zaregistruje sa na stanovišti Matrika, kde vyplní v preukaze občana miniTrnavy svoje kontaktné údaje, a môže sa začať hrať. Ďalšie dni sa už netreba registrovať, iba požiadať na Matrike o aktuálnu pečiatku do preukazu a hurá do hry.

Je len na dieťati, či si rovno vyberie nejaké zamestnanie, alebo jeho kroky povedú na Univerzitu, kde začne študovať. Za prácu aj štúdium získa odmenu v miniTrnavskej mene trnky (miniTRNavské KorunY). Zarobené peniaze môže utrácať podľa svojho rozhodnutia na atrakciách, ktoré miniTrnava ponúka, za občerstvenie alebo za kúpu výrobkov, ktoré vyprodukujú Kreatívne a Remeselnícke dielne. Týmto spôsobom sa malí občania učia hospodáriť s financiami a prijímať zodpovednosť za vlastné rozhodnutia. miniTrnava je však v prvom rade hlavne zábava, možnosť plnohodnotne stráviť tri prázdninové týždne a spoznať nových kamarátov.

Všetky osem- až pätnásťročné deti preto srdečne pozývame, aby prišli zažiť miniTrnavu na vlastnej koži!

 

UPOZORNENIE PRE RODIČOV:

Po vstupe vášho dieťaťa do hry zaň organizátor NEPREBERÁ zodpovednosť. Pohyb dieťaťa v miniTrnave a jeho odchod z herného areálu nie sú kontrolované.
Dieťaťu dajte fotokópiu karty poistenca a vaše telefónne číslo. Dohodnite si s ním vopred čas a miesto stretnutia pri odchode z hry.
Prvá pomoc bude v priestore hry zabezpečená stálou službou Slovenského červeného kríža.

Pozrite si aj ČASTO KLADENÉ OTÁZKY a DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE PRE RODIČOV.

 

 

Súvisiaci obsah

Chcete vedieť, čo je nové?