Mesto Trnava

Z denníka mestskej polície

17. 9. 2019 07:00 hod.

Milé pracovné ráno. Takto sme dnes v rámci Európskeho týždňa mobility odprevadili PEŠIBUSOM deti do školy. Naša cesta začínala na parkovisku na Kamennej ceste, cez tenisové kurty Fortuna až k cieľu ZŠ na ulici Bottovej. Spolupráca s organizátormi tejto akcie nás veľmi potešila a dúfame, že aj deti mali z toho príjemný zážitok, tak ako my.

16. 9. 2019 06.00 hod.

Európsky týždeň mobility. Presne takto odštartoval tento týždeň v uliciach Trnavy a Mestská polícia sa zapojí tiež. V rámci tohto týždňa „Bezpečne pešo a na bicykli“ bude Mestská polícia pred radnicou vykonávať prednášky o základných pravidlách cestnej premávky, na čo si majú dať deti pozor a ako sa majú správať na cestách. V utorok sa tešíme na deti, ktoré odprevadíme Pešibusom do školy. V nedeľu nás uvidíte na Radlinského ulici, ktorá bude uzatvorená pre motorové vozidlá  a bude sa tam nachádzať dopravné ihrisko, kde sa budú môcť deti zahrať a vyskúšať si rôzne dopravné situácie v praxi. Tešíme sa na všetkých účastníkov.
Viac informácii o Európskom týždni mobility si môžete prečítať na: https://trnava.dnes24.sk/pesibusom-do-skoly-mhd-zdarma-europsky-tyzden-mobility-prinasa-niekolko-noviniek-339397

14. 9. 2019 19.15 hod.

Hliadka Mestskej polície bola vyslaná na ulicu Spartakovskú, kde mal na druhom poschodí ležať muž, ktorý bol pod vplyvom alkoholu. Telefonický oznam sa zakladal na pravde a podľa dokladov totožnosti sa zistilo, že muž síce býva na ulici Spartakovskej a dokonca aj vo vchode, ale nachádzal sa na zlom poschodí. Hliadka preto muža odprevadila do jeho bytu, ktorý si odomkol a odišiel domov.

13. 9. 2019 21.45 hod.

Odchytený psík. Kolegovia na  ulici Orechovej odchytili psíka neznámej rasy, ktorého previezli na Trnavského útulku.


 

13. 9. 2019 19.05 hod.

Telefonický oznam na stálu službu, že občan Trnavy našiel kľúče, ktoré boli zabudnuté vo dverách motorového vozidla. Hliadkou bol podľa evidenčného čísla vozidla zistený majiteľ, ktorý si kľúče na stálej službe prevzal.

12. 9. 2019. 10.15 hod.

Špačinská cesta a ďalší stratený psík, tento krát čivava. Hliadka psíka odchytila a umiestnila v Trnavskom útulku, kde aj tento psík čaká na svojho pána.

12. 9. 2019 09.00 hod.

Kolegovia odchytili ďalšieho psíka. Psík bol odchytený na Zelenečskej ulici a bol rasy Chrt. Hliadka psíka previezla do Trnavského útulku, kde čaká na svojho majiteľa.

11. 9. 2019 10:45 hod.

Fajčenie na nástupišti SAD. Muž sa dopustil priestupku podľa právneho predpisu, ktorým je zakázané fajčiť v prostriedkoch hromadnej dopravy, priestoroch žel. staníc, čakárňach, prístreškoch, krytých nástupištiach a otvorených nástupištiach do vzdialenosti 4 m od plochy nástupíšť. Mužovi bola uložená bloková pokuta vo výške 10€.

11. 9. 2019 06.25 hod.

Telefonický oznam na stálu službu Mestskej polície, že na Malženickej ceste pri letisku sa voľne pohybujú tri kravy. Hliadkou bol zistený a kontaktovaný majiteľ z miestnej AGRO FARMY, ktorý si zvieratá zabezpečil a vybavil odchyt zvierat.

8. 8. 2019 21:00 hod.

Stánky zbalené, kolotoče vypnuté - Tradičný trnavský jarmok 2019 sa skončil. Tento jarmok bol najkľudnejším za posledné roky. Či už zo strany návštevníkov alebo predajcov. Jarmok sa niesol v znamení zábavy, remesiel, hudby a jedla. Naši kolegovia, ktorí od začiatku jarmoku zabezpečovali verejný poriadok v meste, si prácu v tieto náročné dni nemohli vynachváliť  a okrem drobných dopravných priestupkov bol jarmok bezproblémový.
Pridávame pár záberov našich kolegov, ktorých ste mohli v meste stretnút

a dokonca sa s nimi odfotiť

Vidíme sa na rok...

8. 9. 2019 17.05 hod.

Hliadka Mestskej polície bola vyslaná na ulicu Veterná, kde sa mal podľa oznamovateľa nachádzať krkavec, ktorý nevie lietať a nebojí sa ľudí. Kolegovia krkavca odchytili a previezli na stálu službu Mestskej polície. Majiteľ bol nájdený a o 19.40 hod. sa dostavil na centrálu, preukázal sa dokladom  a následne mu bol krkavec odovzdaný.

8. 9. 2019 16.00 hod.

Stratené deti. Aj tento Tradičný trnavský jarmok sa nezaobišiel bez stratených detičiek. Kolegovia v rekordnom čase deti našli a vrátili ich im rodičom, ktorí boli asi viac preľaknutí ako detičky.  

8. 9. 2019 09.00 hod.

Nájdený a odchytený psík. Kolegovia odchytili na ulici Jána Bottu malého ratlíka, ktorý bol prevezený do Trnavského útulku, kde čaká na svojho majiteľa.

7. 9. 2019 20.30 hod.

Nájdená injekčná striekačka. Telefonický oznam, že pri nákupnom centre sa nachádza injekčná striekačka. Kolegovia ihneď vyrazili na miesto, injekčnú striekačku našli, uložili do boxu a bude odovzdaná združeniu STORM, ktorá spolupracuje s Mestskou políciou. Ak by ste si chceli prečítať viac o tomto združení, nech sa páči: http://www.trnava.sk/sk/aktualita/zdruzenie-storm-hlada-novych-spolupracovnikov

7. 9. 2019 15.00 hod.

Zamestnankyňa mestského úradu Trnava priniesla na stálu službu Mestskej polície hnedú koženú peňaženku. Peňaženka bola nájdená na ulici Hlavnej, boli v nej nájdené zákaznícke karty, preukaz poistenca, na základe ktorých bol nájdený majiteľ.

6. 9. 2019 15.00 hod.

Rizikový zápas! Takto bol označený piatkový zápas medzi Slovenskom a Chorvátskom. Čo si mysleli návštevníci Trnavy a naši kolegovia, ktorí boli v tento deň priamo v kontakte s futbalovými fanúšikmi? Všetci si pochvaľovali!
„Fanúšikovia si užívali jarmok, kupovali suveníry, spievali, zabávali sa, nikde nebol žiadny problém.“
„Chalani ste vítaní aj nabudúce!!!“
„Zlatí fanúšikovia!“
A takého ohlasy mali fanúšikovia, ale aj my. Fanúšikovia Chorvátska si naozaj užívali jarmočnú náladu, predfutbalovú eufóriu a meste panovala úžasná atmosféra. Takýchto služieb by sme chceli viac. 
Zábavné video z Trnavy si môžete pozrieť aj na :

https://www.facebook.com/balkanskinavijaci123/videos/1181388832056050/


Viac o futbalových fanúšikoch si môžete prečitať aj tu:

https://www.trnavskyhlas.sk/c/27012-chorvati-robia-v-trnave-svojej-krajine-dobru-reklamu.htm

5. 9. 2019 20.04 hod.

Čo nepotrebujem, to vyhodím kam sa mi zapáči. V tomto duchu konala obyvateľka Trnavy a vyhodila plynový sporák na miesto, ktoré nebolo na to určené. Na základe tejto skutočnosti jej bola hliadkou uložená bloková pokuta.

6. 9. 2019 21.43 hod.

V súvislosti s konaním medzinárodného futbalového zápasu kvalifikácie na Majstrovská Európy medzi Slovenskom a Chorvátskom posilnila Mestská polícia kontrolu verejného poriadku a poslala do ulíc všetky svoje hliadky. Hliadky majú dohliadať na verejný poriadok a bezpečnosť návštevníkov mesta Trnava. Krátkym poučením a taktickým rozložením hliadok sa nachádzali kolegovia v celom meste.


Dnes sme mali pri zabezpečovaní verejného poriadku posilu.


Pri tejto príležitosti vznikla aj táto krásna fotka. Títo ľudia sa starali celý čas o vašu bezpečnosť.

5. 9. 2019 20.00 hod.

Takýto úlovok sa podaril nášmu kolegovi. Počas služby sa nášmu kolegovi splnil sen a okrem stretnutia sa s najlepším hráčom FIFA za rok 2018 s Luka Modričom, sa mu ušiel aj autogram.

5. 9. 2019 10.45 hod.

Športovec mesiaca, aj tak sa dá nazvať vodič motorového vozidla, ktorý svoje motorové vozidlo odparkoval priamo na basketbalovom ihrisku.

4. 9. 2019 21.20 hod.

Hliadka Mestskej polície bola na základe telefonického oznamu vyslaná na Kamennú cestu, odkiaľ bolo Dopravnou Políciou nahlásená dopravná nehoda, pri ktorej prišlo k poškodeniu dopravného značenia a časti verejného osvetlenia. Hliadkou bola vytvorená potrebná fotodokumentácia, spísaný úradný  záznam bol odposlaný na príslušný referát Mestského úradu, ktorý zjedná nápravu komunikačnej závady.

4. 9. 2019 20.05 hod.

Hliadka Mestskej polície bola upozornená hrajúcimi sa chlapcami na hada. Na ulici Limbová, konkrétne na detskom ihrisku sa nachádzal had. Jednalo sa o háďa užovky stromovej, ktorú hliadka odchytila a previezla ju za Trnavu, kde bola vypustená do bezpečia.2. 9. 2019 19.40 hod.

Aj takto sa dá zaparkovať. Hliadka Mestskej polície bola na základe telefonického oznamu vyslaná na ulicu Zelenečská, kde malo podľa oznamovateľa parkovať auto na cestičke pre cyklistov. Vodič motorového vozidla sa dopustil priestupku voči §22 1/l Priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky  a to tým, že zastavil na cestičke pre cyklistov.

2. 9. 2019 17.11 hod.

Hliadku Mestskej polície oslovila neznáma žena, ktorá pri Hypermarkete TESCO našla čiernu tašku s dokladmi. Nájdená taška obsahovala doklady, peňaženku a lieky, ktoré patrili občanovi Srbskej republiky. Občan Srbska bol kontaktovaný a pre tašku si prišiel na stálu službu Mestskej polície, ktorá sídli na Trhovej ulici v Trnave.


 

2. 9. 2019 10.05 hod.

Hliadka pri vykonávaní svojej kontrolnej činnosti zistila, že na ulici Františkánskej je vyvalený smetný kôš. Koš bol vytrhnutý z dlažby a pohodený na chodníku. Hliadka Mestskej polície vytvorila k udalosti potrebnú fotodokumentáciu, spísala úradný záznam, ktorý e-mailom odstúpila na príslušný referát Mestského úradu Trnava na doriešenie tejto komunikačnej závady.

2. 9. 2019 07:15 hod.

Prázdniny sa skončili, začal školský rok. Všetky hliadky Mestskej polície v dnešný deň zabezpečovali priechody pre chodcov, ktoré sú v blízkosti materským a základným škôl. Mestskí policajti tak odprevadili našich najmenších na školských zariadení a všetci kolegovci im prajú úspešný štart do nového školského roku.

 

5. - 8. 9.  2019

Vážení návštevníci mesta Trnava a Tradičného trnavského jarmoku 2019. Ako každý rok, ani tento rok nie je výnimka a v meste Trnava sa uskutoční jarmok a dopravné obmedzenia, ktoré s ním súvisia. Prosíme všetkých návštevníkov jarmoku, aby si pri vjazde motorovým vozidlom do centra mesta a jeho blízkeho okolia všímali dopravné značenie, ktoré bude v čase trvania jarmoku dočasne pozmenené. Dávajte pozor, kde svoje vozidlo zaparkujete, pretože môže prísť k dopravným kolíziám, ktorým každoročne čelíme. Kolektív Mestskej polície praje všetkým jarmočníkom, aby si jarmok užili, správne parkovali a v neposlednej rade dávali pozor na svoje malé detičky, ktoré sa tiež ľúbia na jarmoku strácať.
Podrobnejšie informácie nielen o obmedzeniach, ale aj o umiestnení jarmočiska nájdete na stránke mesta Trnava, alebo kliknutím na tento odkaz: http://www.trnava.sk/sk/clanok/tradicny-trnavsky-jarmok-2019

1. 9. 2019 16.30 hod.

Hliadka Okrsku Linčianska bola vyslaná na ulicu gen. Goliána, kde sa mal pri kontajnerovom stojisku nachádzať vyhádzaný starý nábytok. Hliadka zistila, že daná skutočnosť sa zakladá na pravde. Bohužiaľ sa nepodarilo dopátrať k páchateľovi priestupku, vec bola zdokumentovaná, odposlaná na príslušný referát Mestského úradu, ktorý sa postará o odstránenie neporiadku. Páchateľ sa dopustil priestupku voči VZN mesta Trnava tým, že uložil odpad na iné miesto než na miesto určené mestom a za daný priestupok mu môže byť pri vypátraní uložená bloková pokuta až do výšku 33 €.

31. 8. 2019 20.45 hod.

Priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky sa dopustili občania Trnavy, ktorí stáli motorovým vozidlom na pešej zóne.             

31. 8. 2019 03.45 hod.

Hliadka Mestskej polície bola vyslaná na ulicu Hlavnú do Svätého pasáže, kde dochádzalo k rušeniu nočného kľudu. Hliadka po príchode na miesto spozorovala muža, ktorý hral na harmonike, mal okolo seba niekoľko poslucháčov, ktorí s ním spievali do rytmu. Hliadka muža vyzvala o ukončenie rušenia nočného kľudu, čím sa ľudia, ktorý v okolí postávali rozišli a celá situácia sa ukľudnila.

30. 8. 2019 23.45 hod.

Rušenie nočného kľudu. V Rotunde bare nachádzajúceho sa na ulici Kalinčiakova dochádzalo k rušeniu nočného kľudu. Po príchode na miesto hliadka zistila, že v menovanom podniku dochádza na terase k rušeniu nočného kľudu a to hlasnou reprodukovanou hudbou, ktorú si púšťali na terase podniku, čím sa hudba šírila po celom okolí. Po skontaktovaní sa s majiteľom podniku mu hliadka vysvetlila, že sa dopúšťa priestupku, majiteľ hudbu vypol a zákazníkov terasy presunul do interiéru podniku.

28. 8. 2019 09.38 hod.

Nájdená dámska peňaženka.  Zákazníčka predajne LIDL telefonovala na stálu službu Mestskej polície  a oznámila kolegovi, že pred predajňou našla dámsku peňaženku. Na miesto bola vyslaná hliadka Mestskej polície, ktorá peňaženku prevzala, podľa dokladov totožnosti, ktoré sa v peňaženke nachádzali skontaktovali majiteľku a tá si prišla peňaženku vyzdvihnúť.

26. 8. 2019 08.15 hod.

Na základe telefonického oznamu bola vyslaná hliadka kolegov na ulicu Halenárska, z dôvodu poškodenia  povrchu cesty. Oznam sa zakladal na pravde, jazdou po poškodenej ceste sa poškodenie rozširovalo a uvoľnené dlažobné kocky mohli spôsobiť škodu na vozidle alebo ohroziť chodcov. Hliadkou bola komunikačná závada zdokumentovaná, bol spísaný úradný záznam, ktorý bol odposlaný na príslušný referát Mestského úradu v Trnave na odstránenie komunikačnej závady. 

25. 8. 2019 19.30 hod.

Stálou službou bola vyslaná hliadka Mestskej polície  na ulicu Gejzu Dusíka, kde mala byť komunikačná závada. Po príchode hliadky na miesto bolo zistené, že sa oznam zakladá na pravde, v blízkosti kanalizačnej šachty bola naozaj prepadnutá časť chodníka. Hliadka osadila prenosné dopravné značenie, aby neprišlo k úrazu, spísala potrebný záznam, ktorý odposlala na príslušný referát Mestského úradu v Trnave, ktorý zabezpečia nápravu.

25. 8. 2019 12.50  hod.

Na stálu službu bolo telefonicky nahlásené, že vozovka na ulici Cukrová je znečistená blatom. Hliadka po príchode na miesto zistila, že na danej ulici je obrovská mláka vody, ktorá vznikla po prudkých dažďoch a blato na cestu vyplavila. Hliadka k danej udalosti spísala úradný záznam, ktorý odstúpila na príslušný referát Mestského úradu v Trnave k ďalšiemu doriešeniu.

24. 8. 2019 23.20 hod.

Na ulici Františkánskej bol hliadkou Mestskej polície odchytený Jack Russel Terier, ktorého previezli do Trnavského útulku. Psík tam čaká na svojho pána.

24. 8. 2019 20.13 hod.

Hliadka Mestskej polície počas svojej kontrolnej činnosti spozorovala hustý dym, ktorý sa šíril z ulice Mikovíniho. Hliadka okamžite skontrolovala miesto, aby zistila, či sa na mieste nenachádzajú žiadne osoby a prostredníctvom stálej služby kontaktovala HaZZ Trnava. Hliadka Mestskej polície zabezpečovala miesto, aby sa požiar nerozšíril do blízkeho kukuričného poľa, až kým sa na miesto požiaru nedostavila posádka HaZZ, ktorá požiar uhasila.

24. 8. 2019 17.30 hod.

Stála služba vyslala na ulicu J.G.Tajovského hliadku, kde mal ležať na zemi opitý muž. Hliadka Mestskej polície muža našla a z dôvodu, že mal muž poranenia na pravej strane tváre, bola mu privolaná RZP, ktorá muža previezla na ošetrenie do FNsP Trnava.

24. 8. 2019 17.15 hod.

Mestská polícia dostala ďakovný list. Na stálu službu sa dostavila pani z Bratislavy, ktorá sa stratila a nevedela nájsť svoje zaparkované vozidlo. Podľa opisu miesta, bola hliadkou identifikovaná lokalita, a pani bola hliadkou prevezená k svojmu motorovému vozidlu. 

Uverejňujeme pochvalu pre našich kolegov z mestskej polície:

 Váž. členovia mestskej polície,

chcela by som sa zo srdca poďakovať Vaším členom, ktorí mali službu včera (oslovila som ich po 17 hod).

Po vyše hodine hľadania zaparkovania svojho auta, som sa obrátila na členov mestskej polície, priamo v sídle, v centre mesta.

Okoloidúci ma podľa mojej identifikácie pomocou reštauračného zariadenia posielali rôzne, až kým som naozaj nestratila orientáciu.

Unavená a bezradná som sa obrátila na mestskú políciu, ktorá nielenže vedela, kde som zrejme zaparkovala, ale ma aj na miesto doviezla.

Ešte raz srdečná vďaka.

24. 8. 2019 02.10 hod.

Telefonický oznam, že na ulici Štefánikovej dochádza k rušeniu nočnému kľudu. Hliadka po príchode na danú ulicu zistila, že sa oznam zakladá na pravde. V prevádzke Bistro Litovel hrala hudba v exteriérovom sedení a toto sedenie malo byť už o 01.00 hod. zatvorené. Hliadka vyhľadala zodpovednú osobu, ktorú poučila o porušení Všeobecne záväzného nariadenia mesta Trnava. V prevádzke bola okamžite vypnutá hudba a prevádzka bola zatvorená.

23. 8. 2019 16.40 hod.

Na stálej službe zazvonil telefón, že na ulici Vajanského je zaparkované motorové vozidlo, ktoré má otvorené okno.  Stála služba kontaktovala majiteľa vozidla, ktorý si prišiel svoje auto zabezpečiť.

21. 8. 2019 15.42 hod.

Asistencia všetkých záchranných zložiek. Hliadka Mestskej polície Okrsku Linčianska bola vyslaná na ulicu Gen. Goliána, dôvodom bola obava ženy, o bezpečnosť jej suseda, ktorému sa nemôže doklopať. Hliadka po príchode na miesto zistila, že muž sa nemôže hýbať, zle komunikuje a nemá ako otvoriť dvere. Hliadka po všetkých informáciách, ktoré obdržala privolala HaZZ a RZP. Hliadka Mestskej polície sa s pánom v byte snažila celý čas komunikovať, aby vedel, že pomoc je už na ceste a snažila sa ho upokojiť. Po príchode HaZZ, RZP, prišli aj príslušníci OOPZ Trnava, ktorý si prípad prevzali. Príslušníci HaZZ preliezli cez balkón susedy, otvorili vchodové dvere a zistili, že sa muž v byte poškmykol, ostal zakliesnený pod perinákom  a nedokázal sa sám vyslobodiť. Poškodený bol ihneď prevezený na ošetrenie do FNsP. Mestská polícia praje skoré uzdravenie.

15. 8. 2019 00.00 hod.

V noci z 15. na 16. augusta bol zamestnancom kamerového systému spozorovaný neznámy muž, ktorý liezol po nápise #TRNAVA na ulici Hlavnej. Hliadka po príchode na miesto zistila, že ide o skupinku turistov z Francúzka, ktorí si vo víre zábavy neuvedomili svoje konanie. Kolegovia Francúzom dohovorili a udalosť vyriešili napomenutím.

14. 8. 2019 19.20 hod.

Hliadka Mestskej polície bola vyslaná na ulicu Cukrová z dôvodu, že sa po danej ulici pohybuje nákladné vozidlo, ktoré má poruchu. Pri kalvárii spozorovala hliadka nákladné vozidlo, ktorému sa iskrilo z návesu. Kolegovia vodiča zastavili, pretože jazdou poškodzoval vozovku a dopravné značenie. Vodič nákladného vozidla s hliadkou komunikoval malátne, motal sa a nevedel formulovať vety. Jeho komunikácia a správanie malo znaky ako po požití alkoholu alebo inej omamnej látky. Stálou službou bola privolaná hliadka PZ SR, ktorá vykonala dychovú skúšku s negatívnym výsledkom. Vodič sa začal sťažovať na bolesti hlavy, ktoré pretrvávajú pár dní. Kolegovia privolali RZP, ktorá usúdila, že zdravotný stav vodiča si vyžaduje prevoz na urgentný príjem do FNsP v Trnave. Bol kontaktovaný zodpovedný  pracovník spoločnosti, pre ktorú vodič jazdil a po dohode s výjazdovým pracovníkom nehôd zabezpečil odstránenie nákladného vozidla. Vodičovi prajeme skoré uzdravenie.

13. 8. 2019 20.40 hod.

Našiel sa detský športový kočík. Na ulici Zelenečská 105 sa našiel detský športový kočík čiernej farby. Na stálu službu volal muž, ktorý uviedol, že sa pred ich vchodovom nachádza celý deň detský kočík a nikto oňho nemá záujem.  Hliadka si kočík prevzala a umiestnila ho na Mestskej polícii, Trhová 2, 917 71 Trnava.

13. 8. 2019 17.16 hod.

Telefonický oznam na stálu službu, že na ulici Juraja Slottu za nachádza v zemi hlboká diera a hrozí, že by sa mohol niekto zraniť. Hliadka po príchode na miesto zistila, že sa v zemi nachádza diera, ktorá je približne 1 meter široká a v prípade pádu do diery by mohlo prísť k zraneniu. Nakoľko sa v okolí diery nachádza zeleň, dieru nie je dostatočne vidieť, práve preto hliadka umiestnila stĺpiky a pásku, aby zabránila pádu do diery. Z miesta bol vyhotovený záznam, ktorý bol odoslaný na príslušný referát Mestského úradu k ďalšiemu doriešeniu.

10. 8. 2019 19.20 hod.

Stála služba vyslala hliadku Mestskej polície k zranenému mužovi.  Na ulici Vladimíra Clementisa pri kruhovom objazde sa nachádzal ležiaci muž, ktorý mal poranenú hlavu a zranený chrbát. Ľudia, ktorí našli zraneného muža mu na pomoc privolali Mestskú políciu a RZP. Kolegovia medzitým zistili totožnosť zraneného muža a zotrvali na mieste až do príchodu RZP, ktorá mu poskytla potrebnú pomoc. RZP si zraneného muža prevzala do svojej starostlivosti a previezli ho do FNsP v Trnave. Kolektív Mestskej polície praje skoré uzdravenie.

10. 8. 2019 10:45 hod.

Hliadka Mestskej polície bola vyslaná na ulicu Jeruzalemská, kde boli nájdené doklady. Hliadka doklady prevzala, zistila majiteľku a jej trvalý pobyt. Aj keď sa hliadke nepodarilo nájsť majiteľku na adrese, bol zistený jej kontakt a stálou službou bola majiteľka dokladov vyrozumená. Doklady si prišla  vyzdvihnúť na stálu službu Mestskej polície na Trhovú ulicu.

10. 8. 2019 00.13 hod.

Rušenie nočného kľudu hlasnou hudbou. Na ulici Halenárska v Trnave v prevádzke Čajka dochádzalo k rušeniu nočného kľudu. Šetrením sa zistilo, že má prevádzka otvorené zadné dvere na terasu a boli otvorené okná, čím sa hluk a hudba z podniku šírila von. Po skontaktovaní hliadky s prevádzkarom podniku, mu bolo vysvetlené, že sa podľa Zákona 372/1990 Zb. o priestupkoch dopustili priestupku proti verejnému poriadku a to tým, že rušili nočný kľud. Za tento priestupok bola uložená bloková pokuta, ktorú zaplatili, hudbu stíšili, zatvorili dvere a okná, aby viac nikoho nerušili.

8. 8. 2019 11.39 hod.

Výjazd k mužovi, ktorý mal ležať na ceste. Kolegovia boli stálou službou Mestskej polície vyslaní na ulicu Sladovnícku, kde sa mal na ceste nachádzať ležiaci muž. Po príchode na miesto hliadka zistila, že muž už neleží na zemi, ale na chodníku. Neznámy muž nemal pri sebe žiadne doklady, totožnosť muža hliadka zistila prostredníctvom stálej služby a chabých informácií, ktoré od neznámeho muža dostala. Muž nemal žiadne povrchové zranenia, ale bol značne pod vplyvom alkoholu, mal sklony k samopoškodzovaniu a chcel sa zabiť. Hliadka vyhodnotením všetkých možných následkov privolala RZP. Muž bol prevezený do FNsP v Trnave na psychiatrické oddelenie.

 

8. 8. 2019 8.20 hod.

Silné dažde polámali konáre na Kamennej ceste v Trnave. Hliadka pri svojej kontrole zistila, že pri zadnom vchode do cintorína, je odlomený konár zo stromu a zasahuje do cesty. Hliadka konár odtiahla na kraj cesty, spísala k udalosti úradný záznam, ktorý odposlala na Mestský úrad a ten zabezpečí odstránenie konárov.

8. 8. 2019 8.00 hod.

Hliadka Mestskej polície pri svojej kontrole zistila, že aj Pri kalvárii sú po dažďoch polámané konáre zo stromu. Konáre zasahovali do cesty,  preto hliadka konár posunu mimo cestu a spísala úradný záznam, ktorý odposlala ma príslušný referát Mestského úradu, ktorý sa postará o odstránenie konárov.

7. 8. 2019 03.20 hod.

Hliadka Mestskej polície odchytila na ulici Hospodárskej psíka, ktorý bol prevezený do Trnavského útulku a čaká tam na svojho pána. Psík bol rasy ratlík.

6. 8. 2019 13.00 hod.

Na stálu službu prišiel telefonický oznam, že sa sused na ulici Vajanského nemôže dostať do bytu. Hliadka Mestskej polície po príchode zistila, že vymknutý muž má v danom byte trvalý pobyt, ale stratil kľúče a nevie sa dostať domov. Hliadkou Mestskej polície bola privolaná firma SEZAM, ktorá byt otvorila a mužovi pomohla.

5. 8. 2019 13.30 hod.

Stála služba Mestskej polície dostala podnet od občana Trnavy, ktorý nás upozornil na to, že priamo na križovatke na ulici Hospodárska je vytečená nafta z motorového vozidla. Po príchode hliadky na miesto sa zistilo, že sa oznam zakladá na pravde a vozovka je znečistená od zastávky MHD až po križovatku. Stálou službou boli privolaná hliadka HaZZ TT, ktorá znečistenú vozovku posypala vapexom a  z vozovky nečistotu odstránila.

2. 8. 2019 13.30 hod.

Nehľadáte náhodou bicykel? Jeden sa nachádza na stálej službe Mestskej polície mesta Trnava, Trhová 2. Našiel sa v kríkoch na Vajanského ulici a tu čaká na svojho majiteľa.

1. 8. 2019 13.30 hod.

Šťastný koniec. Hliadka v tomto prípade pomohla štvorročnému stratenému chlapcovi. Telefonický oznam z kvetinárstva nachádzajúceho sa na Štefánikovej ulici v Trnave, že sa u nich nachádza malý chlapček, ktorý sa stratil. Chlapček bol statočný a s hliadkou krásne komunikoval, uviedol svoje meno a priezvisko, čím sa zistilo, že chlapec nemá trvalý pobyt v Trnave. Chlapec nevedel mená rodičov, bydlisko a ani dátum narodenia, nedalo sa ich teda vyhľadať ani v registri obyvateľov. Kým hliadka s chlapcom hľadala na chlapcom uvedenej adrese rodičov, skontaktovala stálu službu chlapcova sestra, ktorá ho čakala pri mestskej veži, kde ho hliadka priviezla a odovzdala sestre. Medzičasom na miesto dorazila aj mama malého chlapčeka.

1. 8. 2019 12:30 hod.

Hliadka Mestskej polície pri vykonávaní kontrolnej pochôdzkovej činnosti zistila prepadnutý chodník na ulici Štefánikovej. Bola vyhotovená potrebná fotodokumentácia, bol spísaný úradný záznam, ktorý bol odstúpený na príslušný referát Mestského úradu v Trnave.

29. 7. 2019 20.28 hod.

Spolupráca je veľmi dôležitá. Hliadka pri vykonávaní svojej kontrolnej činnosti na ulici Chovateľská v Trnave spozorovala neznámeho muža, ktorý chodí po lesíku. Nakoľko sa neznámy muž podobal na muža, na ktorého je vydaný zatykač, hliadka ho požiadala o predloženie dokladu totožnosti, kde sa zistilo, že sa naozaj jedná o hľadanú osobu. Hliadka ihneď skontaktovala PMJ Trnava, ktorá si muža prevzala.

28. 7. 2019 16.11 hod.

Hliadka Mestskej polície bola vyslaná stálou službou preveriť oznámenie o mužovi, ktorý sedí na zemi a je zranený. Po príchode na miesto kolegovia zistili, že je muž naozaj zranený a sťažuje sa na bolesť v bedrovom kĺbe. Cez stálu službu bola privolaná RZP Trnava, ktorá zraneného muža za asistencie naložila do sanitky a bol prevezený na vyšetrenie do FNsP Trnava. Kolegovia prajú skoré uzdravenie.

28. 07. 2019 01.15 hod.

Rušenie nočného kľudu na ulici Štefániková – prevádzka Litovel. Hliadka po príchode na miesto počula hlasnú hudbu a veľký hluk, chcela upozorniť zamestnancov podniku na stíšenie hluku, ale prevádzka mala zamknuté vchodové dvere a aj napriek tomu,  že hliadku registrovali, nikto im dvere neotvoril. Hliadka vykonávala opätovnú kontrolu ešte o 02.25 hod. a zistila, že prevádzka je stále otvorená a plná zákazníkov, aj napriek tomu, že majú otváracie hodiny povolené len do 02.00 hod.. K veci spísala hliadka úradný záznam, ktorý odposlala na priestupkový referát, bude predvolaný zodpovedný vedúci podniku na doriešenie priestupku, ktorým porušil Všeobecne záväzného nariadenia mesta Trnava.

28. 7. 2019 00.15 hod.

Iný podnik, rovnaký priestupok. Aj toto je práca hliadok Mestskej polície, ktoré v týchto letných mesiacoch musia riešiť hlučnejšie prevádzky. Po polnoci sme prijali oznam občana, ktorý sa sťažoval na prevádzku Blumen Cafe v areály firmy Tvorsad. Hliadka bola vyslaná na danú adresu a po príchode bolo počuť hlasnú reprodukovanú hudbu a vravu ľudí, ktorí sedeli na terase. Hliadka upozornila zamestnankyňu prevádzky, že sa dopúšťa priestupku voči Všeobecne záväznému nariadeniu mesta Trnava o pravidlách času predaja v obchode a času prevádzky služieb. Zamestnankyňa okamžite vypla hudbu a upozornila ľudí na ich hlasné správanie. Hliadka z miesta odišla a zamestnankyňu napomenula. O 01.00 hod. opätovné prijatie telefonického oznamu, že v prevádzke Blumen Cafe je hlučná hudba. Po príchode na miesto hliadka zistila, že sa daná skutočnosť zakladá na pravde. Po opätovnej komunikácii so zamestnankyňou prevádzky, jej bolo vysvetlené, že sa opakovane dopúšťa priestupku a hudbu treba ihneď vypnúť. Vec bola odovzdaná na priestupkový referát Mestskej polície na doriešenie priestupku nedodržania Všeobecne záväzného nariadenia mesta Trnava a neuposlúchnutia výzvy verejného činiteľa pri výkone jeho právomoci.

27. 7. 2019 16.10 hod.

Na podnet občana sa hliadka Mestskej polície presunula na ulicu Saleziánska, kde sa pri stojisku kontajnerov nachádzal vyhodený odpad (nábytok, postele, digestor,...). Keďže nebol hliadkou nájdený priestupca, bola vyhotovená potrebná fotodokumentácia a spísaný úradný záznam. Páchateľ sa dopustil priestupku tým, že uložil odpad na iné miesto než na miesto určené mestom [§ 13 písm. a) zákona o odpadoch.                                                                                                               

27. 7. 2019 12.23 hod.

Prepadnutá cesta. Hliadka Mestskej polície bola vyslaná ku komunikačnej závade na ulicu J.G.Tajovského, kde malo prísť k prepadnutiu vozovky. Hliadka, zabezpečila miesto tak, aby neprišlo k žiadnemu zraneniu. Hliadkou bola vyhotovená potrebná fotodokumentácia a bol spísaný úradný záznam, ktorý bol odposlaný na príslušný referát Mestského úradu v Trnave.

27. 7. 2019 09.25 hod.

Hliadka Mestskej polície bola vyslaná k Pomníku padlým v 1. svetovej vojne v Parku Antona Bernoláka, kde sa mal podľa oznamovateľa nachádzať spadnutý strom. Skutočnosť sa zakladala na pravde a strom bol spadnutý na pomníku. Hliadka vyhotovila potrebnú fotodokumentáciu a udalosť nahlásila firme DeltaSpol, ktorá sa o spadnutý strom postarala.

27. 7. 2019 5.40 hod.

Hliadka našich kolegov pri vykonávaní kontrolnej činnosti na Hlavnej ulici v Trnave zistila poškodený kvetinový záhon. Kvety boli povytŕhané a porozhadzované po okolí. Z miesta bola hliadkou vyhotovená fotodokumentácia, bola kontaktovaná stála služba, ktorá skontrolovala záznam z kamerového systému, na ktorom bolo vidieť skupinu osôb, ktoré prechádzali záhonom kvetov. Bohužiaľ nebolo možné páchateľov identifikovať. Hliadka spísala k danej udalosti úradný záznam, ktorý odposlala na príslušný referát Mestského úradu Trnava, ktorý zjednal nápravu.

26. 7. 2019 21.35 hod.

Hliadka Mestskej polície bola vyslaná na ulicu Štefánikovú, kde malo dochádzať k hlasitej hudobnej produkcii vo vonkajších priestoroch prevádzky Garden Pub. Po príchode hliadky na miesto zistili, že sa telefonický oznam zakladá na pravde. V exteriérovom sedení prevádzky hrala disko hubka za použitia aparatúry, čim sa dopustili podľa Všeobecne záväzného nariadenia priestupku a to tým, že na exteriérových sedeniach je zakázané používanie reprodukovanej hudby. Hliadka sa skontaktovala s prevádzkovateľom Pubu, ktorý uviedol, že z jeho pohľadu sa priestupku nedopúšťa. Hliadka Mestskej polície k tomuto priestupku spísala úradný záznam, ktorý odposlala na príslušný referát Mestského úradu k doriešeniu priestupku.   

24. 7. 2019 00.17 hod.

Centrálou Mestskej polície bola hliadka vyslaná na ulicu Trstínsku, konkrétne k City Parku, kde hliadku čakal oznamovateľ udalosti, ktorý našiel v bankomate VÚB banky zabudnuté peniaze. Peniaze boli hliadkou odovzdané do príslušnej banky.

22. 7. 2019 13.30 hod.

Mestská polícia musela v týchto dňoch asistovať pri veľmi vážnej udalosti, ktorá mohla dopadnúť aj tragicky.
V poobedňajších hodinách zazvonil na stálu službu telefón s prosbou o pomoc. Oznamovateľ udalosti uviedol, že pri zdravotnom stredisku na sídlisku Prednádražie je uzamknuté motorové vozidlo, v ktorom sa nachádza jeho dieťa. Po rýchlom príchode hliadky na miesto, sa dozvedeli, že auto za uzamklo nedopatrením a vo vnútri vozidla zostal jeho 5 mesačný synček. Hliadka Mestskej polície sa spolu s mužom snažili otvoriť auto cez kufor, čo sa im nedarilo. V tom prišla na miesto situáciou oboznámená posádka HaZZ, ktorá rozbila okno a k dieťatku sa dostala. Na miesto sa dostavila aj hliadka Policajného zboru a Záchranná služba, ktorá si dieťa prevzala do svojej lekárskej starostlivosti. Chvalabohu tento príbeh mal šťastný koniec a dieťa sa nachádzalo v aute, len chvíľku.