Návštevník

  ERIKA MIKlÓŠOVÁ - Paranoja je krásna

  Výstava

  Erika Miklóšová -  Paranoja je krásna
  Galéria Výklad, Hlavná 10, Trnava
  Kurátorka: Erika Miklóšová
  Vernisáž: 18. 04. 2019 (Št) o 18.00 hod.
  Trvanie výstavy: 18.04. (Št) – 24.05. (Pi) 2019

  Galéria Výklad je verejný umelecký priestor umiestnený vo výkladoch na Hlavnej ulici v Trnave. Galéria prezentuje site-specific výstavy a performance slovenských aj zahraničných umelcov. Po vyhodnotení otvorenej výzvy sa tak po dlhšej odmlke opäť hlási k aktívnemu fungovaniu a ako prvú predstaví výstavu Paranoja je krásna od slovenskej výtvarníčky Eriky Miklóšovej.

  Erika Miklóšová je výtvarníčka, ktorá sa venuje maľbe, kresbe a grafike. Témy, ktoré spracúva sú späté s jej každodenným životom umelkyne a pedagogičky, pričom odzrkadľujú najmä autorkinu citlivosť vnímania a intuíciu.

  Vo februári tohto roku sa prezentovala sériou veľkoformátových malieb v Synagóge - Centre súčasného umenia v Trnave na výstave s názvom Zátišie s drapériami II. Tentokrát sa predstaví v nezávislej Galérii Výklad s projektom Paranoja je krásna. Vystaví tu svoje veľkoformátové maľby, ktoré tematicky pracujú priamo s priestorom pred galériou, ktorý zaznamenáva a deformuje cez trojitú optiku nazerania. Poukazuje tak na kamerový systém, ktorým je verejný priestor monitorovaný, a na situáciu, do ktorej takýto systém kontroly môže vyústiť.

   

   

  18.4.2019 18:00 - 24.5.2019

   
  Chcete vedieť, čo je nové?