AKTUALIZOVANÉ: Upresňujeme podmienky parkovania pri Kauflande na Družbe
V pôvodnom článku z 22. januára 2025 s titulkom "Máte parkovaciu kartu Rezident zóny R2 alebo Zóna R2? Pri Kauflande na Družbe môžete parkovať neobmedzene " sme uviedli informáciu, že držitelia parkovacej karty Rezident zóny R2 alebo Zóna R2 majú možnosť parkovať na súkromnom parkovisku pri tomto hypermarkete na Ulici Vladimíra Clementisa.
Túto informáciu však upresňujeme, pretože dochádza k jej nesprávnej interpretácii a pri parkovaní pred hypermarketom prichádza k omylom.
Možnosť parkovať na parkovisku pri Kauflande na Družbe je regulovaná a návštevníci tu štandardne môžu stáť vozidlom maximálne tri hodiny jedenkrát za kalendárny deň (teda po dobu najviac 180 po sebe nasledujúcich minút).
To však neplatí pre tých, ktorí sú držiteľmi parkovacej karty Rezident zóny R2. Majitelia parkovacích kariet Rezident zóny R2 môžu na tomto parkovisku parkovať neobmedzene.
Parkovacia karta Rezident zóny R2 stojí na prvé auto na byt iba 1 euro ročne, na druhé vozidlo vás vyjde 99 eur na celý rok. Cena prvej rezidentskej karty je najnižšia na Slovensku. Táto karta je určená pre tých, ktorí majú v Zóne R2 trvalý pobyt (no stačí aj prechodný, pokiaľ sú na trvalý pobyt prihlásení inde v Trnave). Pri žiadosti o rezidentskú parkovaciu kartu je potrebné zdokladovať aj vzťah k vozidlu.
Podmienky parkovania pri Kauflande upravuje na mieste okrem dopravného značenia aj prevádzkový poriadok. Čas parkovania obmedzený na tri hodiny kontroluje mestská polícia, ktorá aj vyvodzuje zodpovednosť za porušenie pravidiel cestnej premávky.
Podrobnosti o parkovacích kartách nájdete na portáli doprava.trnava.sk.
Pôvodný článok k tejto téme si môžete prečítať tu.