Mesto Trnava

Advent v Trnave sa musí napriek snahám mesta zrušiť

Mesto Trnava robilo v uplynulých týždňoch všetko preto, aby mohlo v rámci aktuálne platných nariadení štátu zorganizovať Advent v Trnave, jednu z najočakávanejších udalostí roka. Pandemická situácia sa však zhoršuje a napriek promptným reakciám samosprávy pri príprave Adventu za meniacich sa podmienok je dnes už jasné, že usporiadať adventné trhy a sprievodné podujatia nebude tento rok možné.

„Rešpektujeme rozhodnutie Vlády SR a prosíme obyvateľov o dodržiavanie pravidiel počas lockdownu. Zrušenie adventných trhov bolo v súčasnosti jediným možným krokom – i keby sa lockdown ďalej nepredlžoval, je nevyhnutné byť zodpovedný a znížiť mobilitu. Je to aj prejavom solidárnosti voči extrémne vyťaženým zdravotníkom,“ vysvetľuje primátor Trnavy Peter Bročka.  

Za prenájom adventných stánkov, ktoré boli na Trojičné námestie dovezené pred pár dňami, predajcovia mestu ešte neplatili. O zrušení trhov budú informovaní priamo.

Okrem adventných trhov sú zrušené aj podujatia, ktoré mali fungovať podľa COVID automatu – Štyri adventné koncerty, divadelné predstavenia pre najmenších aj Stredoveké adventné trhy. Vstupné za lístky na adventné koncerty zakúpené v Turistickom informačnom centre - Región Trnava (mestská veža) bude vrátené po opätovnom otvorení TIC po ukončení lockdownu. Lístky zakúpené v sieti Ticketportal vráti online predajca.

Mikuláš, ktorý mal pôvodne so svojou družinou jazdiť na koči po meste a obdarovávať okoloidúcich, bude rozdávať radosť inak: navštívi zariadenia poskytujúce v Trnave sociálnu starostlivosť, ako to bolo aj vlani.

„Čaká nás náročné obdobie, akým sme si prešli už pred rokom. Teraz však máme k dispozícii vakcínu, ktorá v boji proti koronavírusu dokázateľne pomáha zvýšiť šancu vyhnúť sa náročnej hospitalizácii. Ak váhate, či sa zaočkovať, zvážte, prosím, všetky dostupné informácie a poraďte sa so svojím lekárom. Som zástancom slobody, ale tá je aj o zodpovednosti. Zodpovednosti nie len za seba, svojich blízkych, ale aj mesto a celú spoločnosť. Verím, že možnosť dostupnej vakcinácie využije čo najviac ľudí, aby sme všetci mohli začať opäť normálne žiť,dodáva primátor.

Ilustračné foto: pixabay.com

25.11.2021 16:47

Komentárov: 0

 

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová