Mesto Trnava

Aj tento rok nás čakajú v amfiteátri obľúbené Koncerty dychových hudieb

Ani tohtoročného Kultúrne leto sa nezaobíde bez koncertov obľúbených dychových hudieb. Tradičné nedeľné matiné si budete môcť vychutnať v mestskom amfiteátri v júli o 18.00 hod. a v auguste o 17.00 hod.

Cyklus vystúpení otvorí poslednú júnovú nedeľu kapela Modrančanka, ktorá oživuje zabudnuté a krásne piesne z okolia Trnavy a prinášajú tak naďalej radosť a dobrú náladu. Kapela Borovienka, ktorú si budete môcť vychutnať 7. júla, má vo svojom repertoári nielen storočné ľudové piesne z okolia Vrbového, ale aj pôvodné piesne z Lančáru, Chtelnice a Krakovian. Ako ďalšou dychová hudba vystúpi 14. júla 95-ročná kapela Grinavanka, ktorá aktívne pôsobí v meste Pezinok. Historické korene dychovej hudby Križovianka siahajú až do roku 1926. Jej repertoár si budete môcť vypočuť 21. júla. Tretia najstaršia dychovka na Slovensku Hrnčarovani z Hrnčiaroviec nad Parnou sa predstaví v mestskom amfiteátri o týždeň neskôr a uzatvorí tak júlové koncerty.

Augustové koncerty otvorí Drahovčanka, ktorá bola založená v roku 1914 a ponúka vo svojej hudobnej produkcii upravené ľudové skladby. V širokom repertoári má aj skladby od autorov a interpretov svetovej hudby, takže je obohatená aj o výbornú saxofónovú sekciu. Mladšia kapela Šúrovanka, založená v roku 1990, spestrí záujemcom druhú augustovú nedeľu. Dychový orchester a mažoretky Nová Dubnica príde k nám do Trnavy 18. augusta. Toto hudobno-tanečné teleso účinkuje na rôznych spoločenských podujatiach a koncertoch, zúčastňuje sa aj na medzinárodných festivaloch. Ich repertoár tvorí pestrá paleta hudobných žánrov počnúc od klasických pochodových skladieb, ľudovej tvorby, končiac súčasnými modernými a latinsko-americkými rytmami. Poslednú augustovú nedeľu bude hrať dychová hudba Dubovanka, ktorá býva pravidelným hosťom letných podujatí v Piešťanoch.

Srdečne vás pozývame.


 

Lokalita

GPS:
N 48.374857796628305 / E 17.59314090268549

19.6.2019 11:04

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?