Mesto Trnava

Aj žiaci na Vančurovej jazdia do školy na bicykloch a kolobežkách

Medzi 346 školami na Slovensku, ktoré sa zapojili do kampane Do školy na bicykli, je aj všetkých deväť základných škôl v pôsobnosti mesta. Jednou z nich je ZŠ s MŠ na Vančurovej ulici.

„Táto myšlienka sa nám zapáčila a so súťažou sme oboznámili našich žiakov a ich rodičov. Hneď v prvý deň výzvy prišli všetci naši najmenší škôlkari na kolobežkách a odrážadlách aj s pani učiteľkou. Prekvapila nás aj naša pani zástupkyňa na kolobežke, kuchárky, upratovačky a, samozrejme, aj žiaci. Ako prekvapenie sme im každý deň nechávali na bicykloch, kolobežkách a odrážadlách modro-žltú stužku vo farbách Trnavy,“ hovorí koordinátorka projektu na tejto základnej škole Michaela Rakúsová, ktorá pre škôlkarov a školákov pripravila aj sprievodné akcie.

Deti absolvovali test dopravných značiek, navštívili ich aj mestskí policajti, ktorí im hravou formou porozprávali viac o dopravných predpisoch. Žiaci sa dokonca s učiteľmi naučili aj opravovať defekty. Pozreli si prezentáciu aj o vývoji bicyklov a ich rozdelení na rôzne druhy.

„Ako veľké pozitívum tejto akcie vnímam, že cesta bicyklom je nielen bezpečná, zábavná, ale aj ekologická. Ďakujeme všetkým rodičom a najmä deťom, že sa do kampane zapojili. Vám rodičia a deti. Naše stojany na bicykle neboli už dávno také plné,“ dodáva s úsmevom M. Rakúsová.

Aktualizované 14. októbra 2021:

Za dva týždne súťaže prišlo do školy na Vančurovej ulici 435 žiakov a zamestnancov (školu navštevuje spolu 517 žiakov).

„Počas súťaže sme pripravili aj sprievodné akcie v školskom klube detí i na hodinách telesnej výchovy a na pracovnom vyučovaní. Máme radosť, že sme deti oslovili a na budúci rok sa do tejto kampane znovu zapojíme," uviedla koordinátorka Michaela Rakúsová. 

Veľmi sa tešíme z vysokej účasti a netrpezlivo čakáme na vyhodnotenie celoslovenskej súťaže.

Pozrite si video, ktoré škola pripravila a poslala do súťaže:

Foto: M. Rakúsová

7.10.2021 11:30

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?