Mesto Trnava

Ako ušetriť čas pri testovaní – zaregistrujte si vopred svoje údaje

Text bol aktualizovaný 22. januára 2021 – nižšie nájdete informáciu o akceptovaní elektronického certifikátu v aplikácii TrustOne.

Trnavčania si počas celoplošného testovania od soboty 23. do utorka 26. januára 2021 môžu vybrať ľubovoľné odberové miesto. Ich zoznam je zverejnený na webe mesta.

Kto chce skrátiť čakanie na odberovom mieste, môže vopred zaregistrovať svoje údaje prostredníctvom mobilnej aplikácie TrustOne. Registrácia cez aplikáciu nie je povinná. Ak ju nevykonáte, vaše údaje opíšu priamo na mieste tzv. administrátori z vášho občianskeho preukazu.

Ako na to, ak sa chcete zaregistrovať vopred:

  1. Stiahnite si do smartfónu mobilnú aplikáciu TrustOne (Google Play pre Android | App Store pre iOS).
  2. V menu „Registrovať“ vyberte Testovanie Slovensko a vyplňte svoje osobné údaje. Tieto kroky môžete urobiť vopred v pohodlí domova.
  3. Po príchode na odberové miesto si pripravte smartfón a občiansky preukaz.
  4. Až keď prídete pri testovaní na rad, teda budete vyzvaní k registrácii, vygenerujte si v aplikácii QR kód (voľba "Moje TrustOne ID" v menu aplikácie). Pozor, je platný iba dve minúty, negenerujte ho priskoro, aby počas čakania nevypršal. Ak sa tak stane, vygenerujte si nový.
  5. Administrátori načítajú vaše údaje cez QR kód a porovnajú ich s občianskym preukazom. Pokračujete priamo na odber.
  6. Po odbere môžete odberové miesto opustiť. Výsledok svojho testu uvidíte po vyhodnotení v aplikácii. Ak potrebujete aj papierový certifikát, počkajte, prosím, na jeho vydanie.


Aplikácia môže zobraziť výsledok testu ako alternatívu k papierovému certifikátu. Jeho akceptáciu však musia schváliť zodpovedné štátne orgány. O tejto skutočnosti vás budeme informovať*.

*Aktualizované 22. 1. 2021:
Elektronický certifikát je POSTAČUJÚCI a bude všade AKCEPTOVANÝ. Ak ste pred odberom zaregistrovaní cez aplikáciu TrustOne, nemusíte po odbere čakať na výsledok ani na vydanie papierového certifikátu. Informácia vám príde do aplikácie, kde sa ňou v prípade potreby viete aj preukázať.

21.1.2021 12:51

Komentárov: 0

 

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová