Mesto Trnava

Akustický koncert Zuzany Mikulcovej

Jedna z najtalentovanejších slovenských speváčok súčasnosti, Zuzana Mikulcová, opäť zavíta do Trnavy a tentoraz sa predstaví so svojím novým akustickým projektom. Víťazku súťaže Nové tváre slovenského jazzu 2009 budú doprevádzať Štefan Szabó na gitare a Rolo Uškovitš hrajúci na cajon. Koncert prebehne tento piatok 3. októbra v dočasnom kultúrnom priestore Berliner.
Zuzana Mikulcová pochádza z Rimavskej Soboty a hudbe sa venuje od detstva. Konzervatórium vyštudovala v Prahe pod vedením skvelej jazzovej speváčky a učiteľky Evy Svobodovej. Dlho pôsobila ako speváčka v rôznych kapelách, teraz píše vlastnú hudbu. Jej autorský projekt funguje približne rok a pol. Piesne žánrovo nedefinuje, vníma ich ako fúziu viacerých pohľadov a smerov, ale čo všetky piesne spája je istá výpoveď v textoch, ktoré píše v slovenčine.
Známa sa stala vďaka spolupráci s kapelou Sanyland, v ktorej pôsobila po boku výborných muzikantov (JurajGriglák, Peter Binder, Peter Szabados a i. …). Výsledok ich tvorby a spolupráce je možné si vypočuť aj na spoločnom CD Divné videnie z roku 2011.

Podrobnosti o koncerte nájdete v udalosti na facebooku .

Zuzana Mikulcová Band
BerlinerDKP (Pekárska 40, bývalý dom Akadémie vzdelávania)
piatok 3. októbra od 20:00
vstupné 3 Eurá

 

 

Tlačová správa Publikum.sk

1.10.2014 10:34

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová