Mesto Trnava

Aký bol November ´89 v Trnave a ako vnímame jeho ideály a víťazstvá dvadsaťpäť rokov po...?

Pri príležitosti 25. výročia Novembra ´89 sa v utorok 18. novembra uskutoční spomienkové podujatie venované historickým udalostiam, ktoré významne zmenili život troch generácií. Stretnutie všetkých Trnavčanov, ktorí chcú svojou prítomnosťou podporiť a oživiť ideály Novembrových dní, sa začne o 17.30 pri pamätnej tabuli na Divadle Jána Palárika, pokračovať bude v Zrkadlovej sieni divadla. V hudobno-slovnom pásme oživia svoje spomienky a vyjadria názory na vtedajšie dianie a našu súčasnosť 25 rokov po... herci Marián Geišberg, Vladimír Oktávec, politológovia Michal Horský a Jozef Lenč a prvý ponovembrový primátor Trnavy Imrich Borbély. Moderátormi večera budú historik Peter Horváth a spisovateľ a publicista Pavol Tomašovič.
25. výročie pádu totality nám ponúka možnosť pozrieť sa na cestu, ktorou Slovensko prešlo počas uplynulého štvrťstoročia, z pohľadu troch generácií. Z ľudí, ktorí väčšinu života prežili v socializme, sú už dnes dôchodcovia. Ďalšiu veľkú vekovú skupinu tvorí generácia, ktorej život preťal novembrový prevrat na dve približne rovnaké polovice. Dnes dorastá aj generácia, ktorá väčšinu, alebo celý svoj život prežila v novom systéme.
Srdečne vás pozývame. Príďte si zaspomínať na November ´89 – 25 rokov po...

Organizátormi podujatia sú Trnavský samosprávny kraj, Mesto Trnava, Trnavská univerzita, Univerzita sv. Cyrila a Metoda, Materiálovotechnologická fakulta STU v Trnave.
Na príprave podujatia sa podieľajú Divadlo Jána Palárika, Knižnica Juraja Fándlyho a Trnavské osvetové stredisko.

15.11.2014 0:01

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?