Mesto Trnava

Baterkáreň spúšťa Detský enviro klub pre slovenské aj ukrajinské deti

Trnavská Baterkáreň, sociálny podnik, ktorý prevádzkuje charitatívne re-use centrum a venuje sa témam ako ekológia a udržateľný životný štýl, rozširuje svoje aktivity o program pre najmladšiu generáciu. V najbližších dňoch plánuje otvoriť Detský enviro klub, ktorý prinesie tvorivé a oddychové aktivity pre deti vo veku štyri až desať rokov. Fungovať bude od pondelka do piatku medzi 8.00 a 12.00 h v priestoroch Baterkárne na Starohájskej 1.  

Detský enviro klub bude viesť Muliar Hanna, jedna z dobrovoľníčok, ktorá s Baterkárňou spolupracuje už tretí mesiac a pomáha chystať humanitárnu pomoc pre odídencov z Ukrajiny.  

„Hanna pochádza z Mykolajiva, je to skúsená pani učiteľka. Svojej práci sa venuje už šesť rokov a u nás v Trnave sa bude starať najmä o ukrajinsky hovoriace detičky. Okrem nej máme aj ďalšie dobrovoľníčky a dobrovoľníkov, stále sa však k nám môžu pridať noví spolupracovníci, či už hovoria po slovensky alebo po ukrajinsky. Spolu s Hannou pripravia deťom pestrý program, pretože zmysluplné trávenie voľného času je pre nás veľmi dôležité,“ hovorí Simona Hlaváčová z Baterkárne.  

V prípade dostatočného počtu záujemcov má klub fungovať už teraz v júni. Rodičia môžu svoje deti predbežne prihlásiť prostredníctvom online formuláru.


клуб для дітей в Baterkárni!

діти можуть проводити вільний час у дитячому клубі. вони будуть грати, зробити зпаперу i намалювати.дитячий клуб для дітей від 4 до 10 років.

дитячий клуб працюватиме з понеділка по п'ятницю. з 8:00 до 12:00.клуб очолитьціна: 1 година - 3€. (вода, чай, какао, фрукти, допоміжні засоби для створення, лектор)

попередня реєстрація

14.6.2022 12:47

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová