Mesto Trnava

Beseda: Ako spraviť mesto lepším pre život

V dočasnom kultúrnom priestore Berliner sa v stredu 8. apríla uskutoční beseda s Radoslavom Mizerom zo spoločnosti Solved o tom, ako môžeme využiť zahraničné skúsenosti na to, aby sme spravili naše mestá lepšími miestami pre život. Začiatok besedy je o 18.00 h.
Výrazy ako „creative industry” a „creative economy” sa dnes často skloňujú pre ich socio-ekonomický potenciál v spojitosti s mestami. Miestne organizácie a samosprávy po celom svete si čoraz viac uvedomujú dôležitosť týchto odvetví, pretože tvoria neoddeliteľnú súčasť v riešeniach problémov a výziev napr. mobility, urbanizácie, kultúrneho vyžitia alebo využitia verejných priestorov.
Otázkou je, čo môže spájať tieto aktivity tak, aby boli v dnešnej dobe efektívne riešené?
Urbanizácia, mobilita, verejné priestory v rámci Trnavy predstavujú výzvy, ktoré by sa mohli efektívne riešiť na báze skúseností z iných štátov, napr. Kanady, Fínska, Austrálie alebo Nemecka. Hosť večera, Radoslav Mizera, nám na konkrétnych projektoch realizovaných v zahraničí ukáže príklady, ktorý by sa mohli aplikovať aj v Trnave.

Podujatie pripravuje organizácia Wisemans. Vstup zadarmo.

Informácie nájdete aj na adrese:    www.facebook.com


RADOSLAV MIZERA

V roku 2013 spolu s dvomi fínskymi kolegami založil spoločnosť Solved – The Cleantech Company, ktorá pomocou moderných technológií spája klientov ako sú napr. mestá s expertmi z celého sveta. Budujú globálnu sieť odborníkov, v rámci ktorej sa snažia nájsť najlepšie environmentálne a udržateľné riešenia v oblastiach ako sú energetika, doprava, urbanizácia, správa budov a podobne.

BERLINER DKP / Dočasný kultúrny priestor Berliner sa nachádza na Pekárskej 40, v bývalom dome Akadémie vzdelávania. Ide o projekt občianskeho združenia Publikum.sk, ktorý bude fungovať pokým sa neotvorí kultúrne centrum Malý Berlín.

Tlačová správa: OZ Publikum

Lokalita

GPS:
N 48.3788325446803 / E 17.58639246480402

7.4.2015 11:19

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová