Mesto Trnava

Bezplatné cestovanie autobusmi MAD sa dnes končí, od 13. mája budú autobusy jazdiť ako cez prázdniny

Mesto Trnava a spoločnosť Arriva Trnava oznamujú verejnosti, že mestská autobusová doprava bude od 8. mája opäť spoplatnená a od 13. mája budú autobusy jazdiť v prázdninovom režime.

Cestujúci budú povinní zakúpiť si pred jazdou cestovný lístok, pričom nástup do autobusu bude možný pri platbe v hotovosti len cez predné dvere a pri platbe čipovou kartou alebo SMS správou cez predné a stredné (druhé) dvere.

„Žiadame cestujúcich, aby vo zvýšenej miere využívali výhody bezhotovostnej platby čipovou kartou,  alebo si zakupovali cestovný lístok prostredníctvom SMS. Platbu v hotovosti odporúčame podľa možnosti vykonávať len v nevyhnutných prípadoch. Znižuje sa tak riziko prenosu vírusu a chránia sa jednak cestujúci navzájom i vodič autobusu,“ uviedla spoločnosť Arriva Trnava.

V rámci prázdninového režimu nebudú premávať školské linky 21, 22 a 23 a spoje označené v cestovnom poriadku značkou „10“. Premávať budú spoje označené značkou „11“.

Povinnosťou cestujúcich naďalej zostáva mať pri nástupe do vozidla na tvári ochranné rúško, prípadne inú vhodnú alternatívu.

Návrat k štandardnému cestovnému poriadku bude závisieť na uvoľňovaní opatrení súvisiacich so šírením ochorenia COVID-19 zo strany štátnych orgánov.

7.5.2020 13:56

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová

Chcete vedieť, čo je nové?