Mesto Trnava

Cajgelvíkend na Prengu: Šport, súťaže, kuriózne rekordy, karneval a kopec zábavy

Karneval, súťaže, zábavu, tombolu. To všetko a ešte oveľa viac zažijete v sobotu 21. a v nedeľu 22. novembra na trnavskom Prednádraží, kde je pre všetkých milovníkov dvoch kolies a pohybu na čerstvom vzduchu pripravené zábavno-súťažné podujatie Cajgelvíkend na Prengu.
Celý tretí novembrový víkend sa nesie v duchu hesla: „...lebo na cajglovačku je vždy ten správny čas.“
„Jeseň je krásne farebné obdobie a najlepšie si ju vychutnáte vonku, na čerstvom vzduchu,“ približuje hlavnú myšlienku podujatia jedna z jeho organizátoriek Katarína Ďurková. „Len na skok od domu môžu malí i veľkí zbierať body v rôznych disciplínach a zapojiť sa do hry o zaujímavú tombolu. Mechoskákačka, maľovačka na tvár, jazda okolo kužeľov, fotenie pri fotostene, karneval vonku, jednoducho, kopec zábavy čaká na všetkých, ktorí prídu v sobotu medzi 11. a 16. hodinou na koniec Prednádražia, na Čajkovského ulicu. Po 14. hodine vyhlasujeme cajgelzvončekovačku – pokus o vytvorenie slovenského rekordu v zvonení na bicyklových zvončekoch. No a tam by nemal chýbať žiadny nadšenec kurióznych rekordov a zábavy,“ dodáva Ďurková.
Cajgelvíkend v sebe zahŕňa až tri podujatia. Okrem zábavy určenej širokej verejnosti budú v sobotu 21. novembra na Prednádraží bojovať o titul majstra Európy tí najlepší cyklokrosári nad 30 rokov. „Prihlásení sú už pretekári zo 14 krajín Európy. Tí najvzdialenejší pricestujú až zo Švédska,“ prezrádza zo zákulisia ME tréner a manažér CK Olympik Trnava Bohuslav Kujovič a dodáva: „Trnava privíta elitu masters cyklokrosu po prvýkrát. Trať je rýchla, technická a sľubuje neľútostné a divácky atraktívne boje až do poslednej minúty pretekov.“
V nedeľu bude program pokračovať cyklistickými pretekmi, na ktorých môžu štartovať deti i dospelí.

Podrobnosti o podujatí nájdete na  www.facebook.com.

Tlačová správa organizátora

Lokalita

GPS:
N 48.36445178732742 / E 17.56666213529047

13.11.2015 16:30

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?