Mesto Trnava

Celosvetovo známa konferencia TEDx prichádza do Trnavy

TEDxTrnava je jednou z nezávislých konferencií medzinárodného hnutia TED, ktorého podujatia sú obľúbené na celom svete. Živé vystúpenia výnimočných hostí, kultúra a premietania záznamov inšpiratívnych prednášok tvoria celodenný program podujatia. TEDxTrnava sa uskutoční v sobotu 23. novembra 2013 v Synagóge.
Hlavnou témou TEDxTrnava sú regióny, pričom konferencia sa svojím zameraním sústredí na príležitosti, ktoré menia slovenské regióny k lepšiemu. Súčasťou jednodňového programu budú príspevky 12 významných hostí  rozdelených do 3 sekcií.
V úvode podujatia vystúpia hostia pôsobiaci priamo v Trnave a jej okolí, v druhej sekcii odprednášajú svoje príspevky hostia z iných regiónov Slovenska. Tretia je venovaná príspevkom ľudí, ktorých práca sa neviaže na konkrétny región, ale má na ne vplyv alebo by mohla byť dobrou inšpiráciou.
Cieľom podujatia TEDxTrnava je vytvoriť priestor pre stretávanie a spájanie ľudí, podnietiť ich k inovatívnym diskusiám a k využitiu potenciálu rozvoja regiónu.

Značka TEDx vo svojom jadre nesie symbol x ako znak nezávisle organizovaného podujatia TED na ktoromkoľvek mieste na svete. TED je nezisková organizácia oddaná podpore „myšlienok hodných šírenia“. TED je tiež mimoriadna konferencia, ktorá hostí popredných svetových mysliteľov a ľudí činu. Rečníci majú k dispozícii na svoju prednášku maximálne 18 minút.

Informácie o konferencii TEDxTrnava je možné sledovať na oficiálnej stránke www.tedxtrnava.sk.

TEDxTrnava je možné nájsť aj na facebooku www.facebook.com/TEDxTrnava a twitteri www.twitter.com/tedxtrnava.


24.10.2013 14:18

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?