Mesto Trnava

Chcete jazdiť na mestských cargo elektrobicykloch? Pridajte sa do testovacej skupiny

Na trnavských cargo bicykloch už niekoľko mesiacov jazdia desiatky rodín s deťmi. Projekt Trnavská rodina na kolesách funguje zatiaľ v skúšobnej prevádzke, kým samospráva nastaví systém výpožičiek. Pri príležitosti Európskeho týždňa mobility (ETM) sa testovacia skupina opäť otvára pre nových záujemcov, ktorí spĺňajú nasledovné podmienky: trvalý pobyt v Trnave, vek minimálne 18 rokov a byť zaregistrovaným používateľom Trnavského bikesharingu. Stačí do 21. septembra vyplniť online dotazník a absolvovať testovaciu jazdu, ktorá sa uskutoční na Radlinského ulici v stredu 22. septembra poobede v rámci aktivít ETM.

Mestské cargo bicykle sú určené pre rodiny s deťmi vo veku od 1 do 15 rokov a do výšky 140 cm. Dá sa na nich podniknúť príjemný cyklovýlet po Trnave – jazda je pre vodiča pohodlná, pretože so šliapaním do pedálov výdatne pomáha elektromotor, a pre malých pasažierov je takéto cestovanie príjemné i zábavné.
Trnavčania, ktorí mestské cargo bicykle už vyskúšali, si jazdu na nich chvália, máme na ne veľmi dobré ohlasy,“ hovorí Petra Vráblová zo Zdravého mesta Trnava.

Čo sú to cargo bicykle?

Ide o špeciálne dvojkolesové dopravné prostriedky, ktoré sú svojou konštrukciou prispôsobené na prevoz väčšieho nákladu a osôb. V prednej časti majú priestor na sedenie pre dve až tri deti, pokiaľ celková hmotnosť vodiča spolu s pasažiermi i prípadnou batožinou neprekročí 150 kg. Slúžiť majú na rodinné výlety, pričom im pri šliapaní do pedálov pomáha elektromotor. Jazda na cargo bicykloch je zážitkom pre vodiča i jeho pasažierov.

8.9.2021 13:02

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová