Mesto Trnava

Chodci a cyklisti budú po Trstínskej chodiť pohodlnejšie a bezpečnejšie vďaka novému chodníku a cyklochodníku

Mestská samospráva buduje v týchto dňoch nový chodník spojený s cyklochodníkom, ktorý umožní pohodlnejší a bezpečnejší prechod Trstínskou cestou aj ľuďom bez auta. Úsek od nového nákupného centra až po železničné priecestie v dĺžke zhruba 500 metrov by mal byť dokončený do začiatku novembra, predpokladané náklady sú približne 152 000 eur.


Aktuálny stav na Trstínskej ceste

Kvôli priestorovým obmedzeniam sa o priestor podelia chodci s cyklistami. Navrhovaný spoločný chodník popri frekventovanej komunikácii bude umiestnený v časti medzi krajom cesty a existujúcim oplotením, resp. krajom existujúcich spevnených plôch. Tento priestor je v súčasnosti prevažne nevyužitý, tvorí ho trávnatý povrch a zemina, miestami so značnými deformáciami, ktoré vznikli ako stopy po občasnom parkovaní ťažkých nákladných áut.


Práce na spoločnom chodníku sa už začali.

Súčasťou stavby sú aj sadové úpravy a verejné osvetlenie vrátane preložky oznamovacieho vedenia. Návrh trasovania vychádzal z priestorového usporiadania lokality s prihliadnutím na hranice parciel a existujúce objekty v území.

Foto: Veronika Majtánová

Pozrite si vizualizácie projektu:

 

Lokalita

GPS:
N 48.38788369262511 / E 17.570782008337346

6.10.2017 12:42

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová