Mesto Trnava

Čoskoro sa začne rekonštrukcia Starohájskej ulice

Už o niekoľko dní, v prvom júlovom týždni, sa začne rekonštrukcia Starohájskej ulice. Obnovený bude 338 metrov dlhý úsek od kruhovej križovatky na Clementisovej ulici až po križovatku s Hlbokou ulicou. Rekonštrukcia tejto komunikácie prirodzene predchádza realizácii projektu ozelenenia a zatienenia frekventovanej lávky prepájajúcej historické centrum mesta s mestskou poliklinikou a sídliskom Hlboká, ktorého súčasťou budú aj úpravy priľahlých plôch.

Rekonštrukčné práce sa budú uskutočňovať v dvoch etapách. Prvá etapa si od 2. júla vyžiada úplné uzatvorenie úseku od križovatky s Hlbokou až po vchod do polikliniky. V druhej etape prác, ktorá sa začne 16. júla, bude uzatvorený úsek od vchodu do polikliniky až po križovatku na Clementisovej. Vjazd na parkovisko pri úrade Trnavského samosprávneho kraja a do polikliniky bude po celý čas zabezpečený.
Stavebné práce budú pozostávať z odfrézovania starého asfaltobetónového povrchu, výmeny betónových obrubníkov, výškovej úpravy liatinových poklopov a uličných vpustov a dobudovaní nových kanalizačných vpustov pri výjazde z parkoviska. Analýza konštrukčných vrstiev cesty georadarom neukázala ich narušenie, prípadné lokálne nedostatky konštrukcie, ktoré by sa mohli objaviť počas prác, budú opravené. Vo finále dostane komunikácia dve nové vrstvy asfaltobetónového povrchu. Práce by mali byť hotové do konca júla.

Počas uzávierky Starohájskej ulice budú presmerované linky MHD 13 a 14. Viac informácií nájdete na webe spoločnosti Arriva.

Doprava počas prvej etapy výstavby 

Doprava počas druhej etapy výstavby 

 

 

Lokalita

GPS:
N 48.37937590835709 / E 17.595243754553167

27.6.2018 22:37

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová

Chcete vedieť, čo je nové?