Mesto Trnava

Ďalší úsek nového cyklochodníka na Vansovej je už hotový

Mestská samospráva ukončila výstavbu druhej etapy cyklistického chodníka na Ulici Terézie Vansovej v Trnave. Nový, takmer pol kilometrový úsek na ľavej strane ulice od svetelnej križovatky T. Vansovej – J. Bottu – Moyzesova až po Zelenú ulicu pri železničnom priecestí nadväzuje na prvú časť cyklochodníka od Trstínskej po ulicu J. Bottu, ktorá bola odovzdaná do užívania v novembri 2011.

Betónové stĺpy elektrického vedenia, ktoré nemohli byť z dôvodu existujúcich inžinierskych sietí presunuté mimo ochrannej zóny cyklochodníka, boli zabezpečené výstražným žltočiernym náterom. Zeleň, ktorá bola počas výstavby narušená, bude upravená do pôvodného stavu.
Na vybudovanie tejto etapy mesto vynaložilo sumu 74 313 eur. V rozpočte mesta sú tento rok naplánované aj finančné prostriedky na spracovanie projektovej dokumentácie ďalšej etapy cyklochodníka, ktorá spojí novovybudovanú cyklotrasu od Zelenej ulice cez železničné priecestie s existujúcim chodníkom pre chodcov a cyklistov popri Kamennej ceste.

 

2.5.2013 16:15

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Kľúčové slová