Mesto Trnava

Ďalších 100 mestských bicyklov už má svojich dočasných majiteľov

O mestské bicykle z projektu „Žltý bajk“ je v Trnave veľký záujem. Prvá dodávka z celkového počtu 250 kusov, vydávaných v rámci druhej série projektu, už má svojich dočasných majiteľov. V priebehu dvoch dní mesto Trnava uzavrelo ročnú nájomnú zmluvu s takmer 100 záujemcami. Možnosť prenajať si ďalšie bicykle bude opäť už o pár dní. 
 
mestský bicykel z projektu Žltý bajk
 
Na dodávku druhej várky bicyklov musíme chvíľu počkať. 150 žlto-čiernych bicyklov k nám dorazí v najbližších dňoch. Aby sa obyvatelia k žltým bajkom dostali pohodlnejšie, rozhodlo sa mesto vytvoriť aj systém online rezervácie. Táto možnosť bola spustená na stránke bajkujvmeste.trnava.sk už vo štvrtok 25. mája o 17:00. V pondelok 29.mája sa vyčerpala kapacita určená pre online rezerváciu a pre ďalších zájemcov platí, že ostatné bicykle bude možné prenajať vo vopred určenom termíne v klientskom centre mestského úradu na Trhovej ulici 3.
 
Žltý bajk je mestský bicykel na dlhodobý prenájom, ktorý slúži obyvateľom mesta Trnava na vlastnú dopravu. K dispozícii je pre obyvateľov mesta s trvalým alebo prechodným pobytom, ako aj pre študentov trnavských stredných škôl. Cena prenájmu je 30 € na 365 dní. Viac informácii nájdete na bajkujvmeste.trnava.sk

 

19.5.2023 23:00

Komentárov: 0