Mesto Trnava

Darované bicykle pomôžu trnavským rodinám. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do konca júla

Charitatívna zbierka Bicykel do každej rodiny, ktorú organizuje nákupné centrum MAX v spolupráci s Mestom Trnava, je v plnom prúde. Po verejnej výzve, aby Trnavčania darovali bicykle, kolobežky či trojkolky, ktoré už nepotrebujú, prichádza čas, kedy sa môžu začať hlásiť samotní záujemcovia. Zrenovované dopravné prostriedky poputujú do rodín, ktoré si ich kúpu nemôžu dovoliť.

Čo treba spraviť, ak sa chcete stať novým majiteľom jedného z vyzbieraných bicyklov, kolobežiek a pod.? Napíšte nám e-mailom na adresu info@trnava.sk, aký druh dopravného prostriedku (bicykel, kolobežka, trojkolka, odrážadlo, skateboard a pod.) by ste chceli, a prečo by ste ho mali dostať práve vy, resp. vaša rodina. Napíšte nám (aspoň stručne) niečo viac o tom, koľko členov má vaša domácnosť, v akej životnej situácii sa nachádzate a podobne. Ak má byť dopravný prostriedok darom pre vaše dieťa, prosíme vás o uvedenie jeho veku.
Žiadosť je možno poslať aj poštou na adresu Zdravé mesto Trnava, Mestský úrad v Trnave, Trhová 3, 917 01 Trnava.

Pokiaľ sami bicykel nepotrebujete, no poznáte niekoho, kto by ho ocenil, môžete nám o ňom dať vedieť – vopred sa však spýtajte na jeho súhlas a priložte kontakt naň. Prijímateľom môže byť nielen fyzická osoba, ale aj občianske združenie či iná organizácia, ktorej môže bicykel pomôcť alebo uľahčiť prácu.

„Chceme, aby sa bicykle dostali skutočne k tým, ktorí si ich z rôznych dôvodov nemôžu alebo nevedia zaobstarať sami. Mnoho ľudí sa nachádza v nepriaznivých životných situáciách, keď je potrebné zabezpečiť základné potreby, a na bicykel či kolobežku pre deti neostávajú financie. Práve takýmto rodinám môže zbierka pomôcť, preto veríme, že Trnavčania ukážu svoje dobré srdce a spolupatričnosť,“ hovorí koordinátorka zbierky za samosprávu Petra Vráblová zo Zdravého mesta Trnava.

Termín na poslanie žiadostí je do 31. júla 2020. Do rovnakého dátumu trvá aj charitatívna zbierka, ktorú nájdete na prízemí obchodného centra od 15.00 h do 20.00 hod. v pracovných dňoch a počas víkendov od 10.00 h do 18.00 hod.

Odovzdávanie bicyklov do rúk nových majiteľov je naplánované na prvú polovicu augusta, o podrobnostiach budeme informovať.

22.7.2020 14:08

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?