Mesto Trnava

Darujte si na druhú adventnú nedeľu koncert Operných hviezd a ich hostí

Mesto Trnava vás pozýva 10. decembra o 20.00 h do Kostola sv. Jakuba na koncert Operné hviezdy a ich hostia. Príďte si oddýchnuť od hektickej prípravy Vianoc a skutočne si vychutnajte atmosféru druhej adventnej nedele. Naši umelci a svetoví  skladatelia sa postarajú o príjemné prežitie predvianočného obdobia, vytvoria priestor, kde sa na okamih zastaví čas, a vtiahnu vás do sveta hudby, umenia a krásy. Pretože bez kolied a vianočných piesní by Vianoce stratili svoje čaro.

Počas tohtoročného koncertu sa vám predstavia  Ľubica Vargicová (soprán), Filip Tůma (barytón), Bratislavský chlapčenský zbor (dirigenti  Magdaléna Rovňáková a Gabriel Rovňák jr.) a  Dana Hajóssy (klavír).

Bratislavský chlapčenský zbor pôsobí na slovenskej umeleckej scéne od r. 1982. Jeho zakladateľkou je Mgr. art. Magdaléna Rovňáková, ArtD. Zbor spolupracuje so symfonickými orchestrami zo Slovenska aj zahraničia.  V opere, balete a činohre stvárňujú chlapci pôsobivé detské úlohy.

Dana Hajóssy, klavír

Študovala hru na klavíri na Konzervatóriu v Bratislave a VŠMU. Po skončení štúdií nastúpila na Konzervatórium v Bratislave, kde pôsobí dodnes ako pedagóg klavírnej hry. Súčasne niekoľko rokov pôsobila ako pedagóg klavírnej spolupráce na VŠMU v Bratislave. Venuje sa výlučne komornej hre. Pravidelne sprevádza na rôznych súťažiach, odkiaľ má viacero ocenení za najlepšiu klavírnu spoluprácu. S Bratislavským chlapčenským zborom, kde pôsobí ako koncertná korepetítorka absolvovala koncertné turné po viacerých krajinách. 

Ľubica Vargicová, soprán

Konzervatórium absolvovala v Bratislave u prof. Krystyny Figurovej (1982 - 1988) a už v roku 1987 sa po prvýkrát predstavila v opere SND. Neskôr ako štipendistka SHF na tejto scéne stvárnila viacero menších sólových postáv, ku ktorým sa počas jej štúdia na VŠMU v triede prof. Vlasty Hudecovej pridávali náročnejšie koloratúrne úlohy (Kráľovná noci, Olympia). V poslednom ročníku bola obsadená do hlavnej postavy Violetty z Verdiho Traviaty. Po ukončení školy bola angažovaná na miesto sólistky opery SND (1992). Hosťuje v zahraničí v operných domoch i na svetových koncertných pódiách.

Filip Tůma, barytón

Vyštudoval herectvo na Konzervatóriu v Bratislave a potom operný spev na Vysokej škole múzických umení. V súčasnosti je hosťujúcim sólistom Opery Slovenského národného divadla. Filip Tůmu má nevšedný herecký talent, ktorý sa prejavil pri stvárnení operetných postáv v Lehárovej operete Veselá vdova a v mnohých ďalších. Koncertuje nielen doma, ale aj v zahraničí. Je známy aj ako herec  Činohry SND  a iných divadiel, ale aj z niekoľkých slovenských televíznych seriálov. V Opere SND aktuálne vystupuje ako Schaunard v Bohéme, Morales v Carmen a Doktor Majzlík vo Veľkej doktorskej rozprávke.

Vstupné 12 . Predaj vstupeniek v mestskej veži.

27.11.2017 11:09

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová

Chcete vedieť, čo je nové?