Mesto Trnava

Desiate narodeniny Májového kvetu oslávime so zaujímavými novinkami

Desiaty ročník trnavského kvetinového rínku Májový kvet sa začne už vo štvrtok 16. mája o 9.00 h na Trojičnom námestí. Okrúhle narodeniny nášho obľúbeného podujatia oslávime s niekoľkými zaujímavými novinkami. Prvou z nich je dobrá správa pre všetkých, ktorí ho v uplynulých kvôli neskorému príchodu z práce nemohli navštíviť: Rínok potrvá tri dni, bohatý program pre návštevníkov je pripravený aj v sobotu 18. mája a stánky s množstvom kvetinových priesad budú otvorené až do 18. hodiny. 

Druhou novinkou bude kvetinový sprievod. Pozvaní sú všetci so zmyslom pre krásu, ktorí ozdobia kvetmi seba alebo detský kočík, skateboard či kolobežku a prídu vo štvrtok 16. mája o 10.00 h na Trojičné námestie. Netreba veľa, stačí pár púpav či sedmokrások, klobúk z lopúcha alebo šišak z trávy. Fantázii sa medze nekladú a na kvetinové deti už bude čakať kvetinová kráľovná so sladkou odmenou.
A do tretice všetko dobré: Pre všetkých, ktorí sa chcú svojím životným štýlom aspoň trochu priblížiť prírode, sú pripravené prednášky o prírodnej starostlivosti o zuby a ústnu dutinu alebo o jarnej očiste organizmu s pomocou bylinných čajov. Nádejní budúci bylinkári môžu získať zaujímavé poznatky a inšpiráciu aj na plánovanej výprave za divokými bylinkami a stromami v Trnave.
Aby toho nebolo málo, štvrtou novinkou jubilejného Májového kvetu bude swap – výmenný trh kvetín, ktorý sa uskutoční v piatok 17. mája od 12.00 do 19.00 h na Nádvorí.
A pretože Májový kvet sa pred desiatimi rokmi zrodil ako podujatie venované najmä nežnému pohlaviu pri príležitosti Dňa matiek, nemôže chýbať ani symbolický darček pre dámy, ktoré sa rady zdobia – workshop pletenia kvetinových vencov do vlasov a prednášky o tom, ako si môžeme vyrobiť osobný parfém z prírodných surovín.
Kto rád sadí kvety, iste sa neštíti hliny. Na Májovom kvete si budeme môcť vyskúšať jej tvárnosť počas tvorivého workshopu na nádvorí radnice, kde bude aj tradičná výstava kaktusov a sukulentov klubu Islaya. Pre milovníčky orchideí sú pripravené prednášky o ich pestovaní a viazaní kytíc, pre deti divadielka, pre všetkých koncerty a mnoho iného.
A čo ešte nájdeme na trnavskom kvetinovom rínku? Vo vyše sedemdesiatich stánkoch širokú paletu letničiek a trvaliek, jahody, hrášok, zeleninové priesady, okrasné a ovocné dreviny, substráty, hnojivá, záhradné náradie a techniku, dekoratívnu keramiku, kvetináče, záhradné grily, kotlíky, výrobky z prútia, kaktusy, skalničky, priesady citrusov, sušené kvety, bižutériu, polodrahokamy, drevené výrobky, prírodnú kozmetiku, mak, orechy, mletú papriku, koreniny, bylinky, čajoviny, fazuľu... Jednoducho, všetko možné od výmyslu sveta. Srdečne vás pozývame, príďte a presvedčte sa. A ľadových mužov sa nebojte, podľa posledných správ sa už urazení balia na odchod, lebo ich sme na Májový kvet nepozvali.


Len na Májovom kvete nájdete toľko krásy na jednom mieste.


Ako si len vybrať z toľkej krásy? Najradšej všetko, keby to bolo možné...

Foto: Matúš Koprda
 

14.5.2019 15:01

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?