Mesto Trnava

Detská radosť z Vianoc sa začína aj v Predvianočných tvorivých dielňach

Rozochvené očakávanie Vianoc, hry a rozprávky, vôňa ihličia a medovníkov, romantické svetlo sviečok a najmä chystanie vlastnoručne vyrobených darčekov – to všetko opäť prinášajú tradičné a obľúbené Predvianočné tvorivé dielne pre deti, ktoré sa začnú už v piatok 28. novembra na Hlavnej ulici „Pod stĺpami“.
Festivalu detskej tvorivosti, ktorý už siedmy rok pripravujú v predvianočnom čase animátori z Mestskej rady mládeže v Trnave v spolupráci s Mestom Trnavou, bude až do 21. decembra patriť každý piatok, sobota a nedeľa od 15. do 19. hodiny s výnimkou 5. decembra, keď naším mestom pôjde Mikuláš. Pre deti budú „Pod stĺpami“ pripravené rozmanité tvorivé aktivity s vianočnou a zimnou tematikou obohatené zaujímavým kultúrnym programom. S pomocou animátorov z trnavských detských a mládežníckych organizácií si budú môcť z tradičných i netradičných materiálov vyrobiť rôzne vianočné pohľadnice, rámiky na fotografie, stromčeky, upiecť medovníky, prípadne si vyrobiť drobný darček, ktorým potešia nielen seba, ale aj niekoho blízkeho, ako napr. gélové sviečky, svietniky, atď.
Novinkou tohto ročníka budú populárne techniky v znamení recyklácie, tzv. recy veci, a výroba vianočných ozdôb novými technikami – vypletaním, papierovým pletením, drôtikovaním a mramorovaním.
„Do priestorov na Hlavnej 8 sa nám darí okrem tvorivých dielní sústrediť aj ľudovoumelecké aktivity trnavského združenia Hojdačka a miesto tu nájde i trvalé pódium pre obľúbené detské divadielka, ktoré budú v programe o 17. hodine,“ povedal predseda Mestskej rady mládeže Rastislav Mráz.

Ani tento rok nebude v Predvianočných tvorivých dielňach chýbať súťaž, do ktorej sa môže zapojiť každý malý účastník. Deti dostanú od animátorov zlosovateľnú menovku, ktorú pri odchode odovzdajú. Losovanie sa uskutoční vždy na konci dňa.

Lokalita

GPS:
N 48.37627242204508 / E 17.58589893834528

19.11.2014 11:02

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová

Chcete vedieť, čo je nové?