Mesto Trnava

Diskusia o verejnom priestore


O verejnom priestore

V stredu 23. marca od 19. hodiny sa v dočasnom kultúrnom priestore Berliner uskutoční diskusia O verejnom priestore za účasti primátora Trnavy Petra Bročku. Podujatie je súčasťou iniciatívy Mestské zásahy Trnava 2016, ktorej cieľom je priniesť nové pohľady na verejný priestor mesta a pomôcť ho vylepšiť konkrétnymi návrhmi.
Organizátori podujatia sa chcú spolu s hosťami a divákmi pokúsiť nájsť odpoveď na otázku, akým smerom by sa mal rozvoj verejného priestoru v Trnave uberať v nasledujúcich rokoch. Otvoriť sa chystajú počas diskusie viaceré témy a pohľady na využitie verejného priestoru, ako sú napr. prírodné prvky v mestskom priestore, osvetlenie a svetelný smog, doprava, či kvalita života. Hovoriť sa bude aj o aktuálnym plánoch mesta a zahraničných skúsenostiach, ktoré by mohli nájsť uplatnenie aj u nás.
Hosťami diskusie budú: občiansky aktivista a súčasný primátor Trnavy Peter Bročka, ktorý sa stavu verejného priestoru dlhodobo venuje; architektka Zuzana Nadaská, ktorá sa vo svojej 35 ročnej praxi kontinuálne venuje urbanizmu, verejnému priestoru a od roku 2003 učí na Katedre architektúry Stavebnej fakulty STU v Bratislave; Richard Procik, riaditeľ centra pre verejné osvetlenie a inteligentné dopravné systémy spoločnosti Siemens, ktorý sa zaoberá aj témami ako inteligentné mestá a elektromobilita.

Podrobnosti nájdete na adrese:
www.facebook.com 


Zapojiť sa priamo do Mestských zásahov Trnava 2016 môžete dvoma spôsobmi do 5. apríla 2016 cez webovú stránku trnava.zasahy.sk.

Prvým je pridanie PODNETU na nefunkčné alebo nevyužité miesto vo verejnom priestore, ktorý bude slúžiť ako inšpirácia ostatným. Netreba si však podnety zamieňať s populárnou službou Odkaz pre starostu. V tomto prípade má ísť o vylepšenia verejného priestoru, nie opravy mestskej infraštruktúry, či mobiliáru.

Druhým spôsobom je pridanie PROJEKTU, ktorý reprezentuje už konkrétny návrh zásahu do verejného priestoru. Vypracovanie takéhoto projektu vôbec nemusí byť komplikované a časovo náročné. Stačí pridať slovný opis zásahu, fotografiu miesta, kde sa má projekt realizovať a jednoduchú vizualizáciu zásahu, prípadne kresbu, zákres do fotografie a podobne.

Mestské zásahy Trnava 2016 organizujú Mesto Trnava, Publikum.sk, UzemnePlany.sk a Galéria Jána Koniarka s podporou partnerov Dupos, ArchiTT, Čierne Diery, Trnaský Hlas, Trnava-live.sk, časopis ARCH a Archinfo.sk. Hlavný partnerom je spoločnosť Siemens Slovensko.

Tlačová správa OZ Publikum

Lokalita

GPS:
N 48.37870249284176 / E 17.586515846418706

21.3.2016 15:46

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová