Mesto Trnava

Do práce na bicykli jazdíme a súťažíme tento rok v júni

Súťaž Do práce na bicykli sa po roku vrátila. Tento ročník budeme súťažne jazdiť už v júni. Celoslovenská a obľúbená kampaň vyzýva zamestnancov firiem, aby aspoň na mesiac vymenili štyri kolesá za dve a zapisovali si svoje najazdené kilometre v rámci športového zápolenia. Cieľom súťaže je podporiť rozvoj trvalo udržateľnej mobility v mestách.

   
      
Čo je potrebné urobiť, aby ste sa do DPNB zapojili aj vy?

•    Oslovte svojich kolegov a vytvorte dvoj- až štvorčlenný tím pod hlavičkou svojho zamestnávateľa a zaregistrujte ho najneskôr do 7. júna 2021 na stránke dopracenabicykli.eu.

•    Súťaže sa môžu zúčastniť aj tímy študentov z rovnakej školy, ktorí sa do súťaže zaregistrujú a tak potvrdia, že budú v období od 1. do 30. júna 2021 dochádzať do školy na bicykli a budú si o tom zapisovať výsledky do registračného systému na stránke dopracenabicykli.eu. Títo študenti musia v deň začiatku kampane, t. j. 1. 6. 2021, dosiahnuť vek minimálne 15 rokov. Študenti uvádzajú pri registrácii IČO školy.

•    Od 1. do 30. júna 2021 si evidujte svoje jazdy do práce a späť. Zapisovať si môžete nielen presun na dvoch kolesách, ale aj peši, na kolobežke či verejnou dopravou. Všetky uvedené spôsoby sú v súlade s myšlienkou kampane, ktorá chce podporiť rozvoj nemotorovej (predovšetkým však cyklistickej) dopravy v mestách.

•    Do súťaže sa môžu zapojiť aj súťažiaci pracujúci z domu, na tzv. home office. Títo súťažiaci si vytvoria a ako jazdy budú zapisovať ich „obvyklé“ cesty do práce, ktoré by absolvovali v prípade, že by pracovali na svojom bežnom pracovisku. Súťažiaci môžu odjazdiť aj inú trasu, nielen do práce a naspäť. V tom prípade si absolvovanú jazdu zaevidujú len v dĺžke, ktorá nepresiahne „obvyklú“ cestu do práce.


 Ako sa evidujú najazdené, resp. prejdené kilometre?

•    Svoje cesty do práce a domov (na bicykli, peši či verejnou dopravou) si budete zapisovať priamo na webstránke.


Súťažné kategórie na lokálnej úrovni:

•    Najväčší počet najazdených kilometrov (tím a jednotlivec)
•    Najväčší počet jázd (tím a jednotlivec)
•    Bonusová kategória – v rámci nej budú vyžrebovaní a ocenení tí súťažiaci spomedzi všetkých súťažiacich, ktorí absolvovali aspoň 2/3 ciest do práce a z práce na bicykli v monitorovanom období, alebo počas súťaže najazdili minimálne 500 kilometrov na bicykli.

„Pozývame trnavské firmy, aby do súťaže zapájali svojich zamestnancov. V predošlom roku najazdili účastníci za naše mesto 46 843 km, urobili vyše 5 700 jázd a ušetrili tak niečo cez 13 000 kg CO2.  Veríme, že aj tento rok bude veľký záujem zapojiť sa a urobiť tak niečo pre svoje zdravie i udržateľnú mobilitu v našom meste,“ hovorí Ľubica Miksádová, koordinátorka kampane za Mesto Trnava.              

 


zdroj: dopracenabicykli.eu

27.4.2021 9:31

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?