Mesto Trnava

Dobré správy z trnavského bikesharingu – registrovať sa bude dať aj na Trnavskom rínku, spustili sme platobnú bránu a predĺžili bezplatné pauzovanie výpožičiek

Všetkých tridsať nových elektrobicyklov so znakom mesta, ktorými samosprávy doplnila päťdesiatku tých minuloročných, už brázdi ulice Trnavy. Záujem verejnosti je veľký, preto Mesto Trnava prichádza s mimoriadnou akciou – v sobotu 11. mája 2019 prenesieme časť mestského úradu spoza štyroch stien von na obľúbené podujatie Trnavský rínek. V stánku Arboria bike sa bude môcť každý vo veku nad 18 rokov zaregistrovať do systému výpožičiek a spýtať sa na všetko, čo o ňom potrebuje vedieť.

„Okrem zviditeľnenia projektu chceme týmto krokom vyjsť v ústrety ľuďom, ktorí nemajú možnosť prísť na mestský úrad počas pracovného týždňa, napríklad kvôli práci alebo štúdiu v inom meste,“ hovorí Martina Stanová, vedúca odboru organizačného a vnútornej správy Mestského úradu v Trnave. „Naši kolegovia budú od 9. do 17. hodiny na Kapitulskej ulici k dispozícii občanom v stánku označenom motívom Arboria bike. Budú mať so sebou všetku potrebnú techniku, aby tu záujemcovia vybavili kompletný proces registrácie vrátanie úhrady poplatku a podpisu zmluvy,“ upresňuje.

Na mieste bude pristavený aj jeden z mestských elektrobicyklov – nebude však slúžiť na požičiavanie, ale v prípade potreby na názorné ukážky, ako sa elektrobicykel ovláda.

Príjemnou novou správou pre používateľov je predĺženie bezplatného pauzovania výpožičiek. Po prvých dvoch mesiacoch, počas ktorých sme túto funkciu testovali, malo byť pauzovanie spoplatnené, naďalej však ostáva zdarma. Znamená to, že ten, kto nechce, aby si jeho elektrobicykel požičal niekto iný, kým si na chvíľu odskočí niečo vybaviť, si ho môže na desať minút rezervovať.

Novinkou je tiež možnosť úhrady poplatkov cez platobnú bránu na stránke arboriabike.sk. Elektronicky je teda možné vybaviť dve z troch vecí – zaregistrovať sa a uhradiť poplatok 20 eur za používanie systému (prípadne si neskôr dobiť kredit). Tretím nevyhnutným krokom je osobná návšteva Kancelárie prvého kontaktu na mestskom úrade, kde záujemca vlastnoručne podpíše zmluvu o nájme dopravného prostriedku. Používanie elektrobicyklov bez podpísania zmluvy nie je povolené a ide o vážne porušenie všeobecných obchodných podmienok, ktoré môže viesť k vylúčeniu používateľa zo systému. Mesto Trnava preto apeluje na občanov, aby venovali pozornosť všeobecným obchodným podmienkam zverejneným na arboriabike.sk.

3.5.2019 17:08

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová