Mesto Trnava

Dobročinné podujatia v predvianočnej Trnave

Atmosféra Vianoc nás napĺňa radosťou a pokojom. Ľudia majú k sebe akosi bližšie, cítia, že možno práve to je najvzácnejším darom týchto sviatkov. Nikto by nemal byť sám, každý by mal byť obdarovaný. Aj to je zmyslom tradičných charitatívnych podujatí, ktoré v predvianočnom čase pripravuje mestská samospráva.

Podeliť sa s ostatnými občanmi o radosť z očakávania Vianoc môžeme aj pri vianočnom primátorskom punči, ktorý bude primátor Peter Bročka a trnavskí viceprimátori Tibor Pekarčík a Matej Lančarič podávať 20. a 21. decembra od 16. do 18. hodiny na Trojičnom námestí. Výťažok z dobrovoľného príspevku bude venovaný na charitatívne účely. (Aktualizované 22. decembra: výťažok bude odovzdaný sociálne slabším rodinám medzi sviatkami.)

Nasledovať bude ďalšia krásna tradícia – symbolické odovzdanie Betlehemského svetla pre všetkých obyvateľov nášho mesta v stredu 21. decembra o 17.30 hod.

Kto chce prispieť na dobrú vec pre tých, ktorí to najviac potrebujú, môže kedykoľvek počas trvania vianočných trhov navštíviť stánok s označením charitatívny predaj. Strieda sa v ňom viacero organizácií a občianskych združení, ktoré predávajú ručne vyrobené darčekové predmety. Výťažok z predaja je určený na podporu ich činnosti. Novinkou je, že v tomto roku sa do charitatívneho predaja zapojili aj tri základné školy – na Ulici A. Kubinu, na Námestí SUT a na Vančurovej ulici, ktoré výťažok z predaja použijú na dobročinné účely priamo v škole.

Ani tento rok nebude chýbať Štedrá večera pre osamelých ľudí a ľudí bez domova, ktorú mestská samospráva pripravuje v spolupráci s Trnavskou arcidiecéznou charitou a Katolíckou jednotou Slovenska 23. decembra od 13. hodiny v dome KJS na Novosadskej ulici. Na štedrovečernom stole bude všetko, na čo sme zvyknutí: kapustnica, ryba, šalát, ovocie, oblátky...
Klasické štedrovečerné menu bude pre ľudí bez strechy nad hlavou pripravené aj 24. decembra o 15. hodine priamo na Trojičnom námestí.

Aj malá pomoc ľuďom, ktorí sa bez nej ťažko zaobídu, môže byť darom, ktorý obohatí aj nás. Pridajte sa k nám, priatelia. Idú Vianoce.

20. a 21. decembra 2016 medzi 16. a 18. hodinou sa môžete ponúknuť punčom z rúk primátora Petra Bročku a trnavských viceprimátorov.

Betlehemské svetlo zavíta do Trnavy v stredu 21. decembra 2016 o 17.30 hod. Môžete ho privítať na Trojičnom námestí.

Osamelí a ľudia bez domova môžu prísť 23. decembra od 13. hodiny do dome KJS na Novosadskej ulici alebo na Štedrý deň o 15.00 hod. na Trojičné námestie

15.12.2016 14:35

Komentárov: 0