Mesto Trnava

Dobrovoľní hasiči zo štyroch Trnáv budú opäť súťažiť v Trnave

22. ročník tradičnej medzinárodnej súťaže hasičských družstiev v hasičskom športe O pohár primátora mesta Trnavy sa uskutoční v sobotu 2. júla o 9. hodine na atletickom štadióne AŠK Slávia v Trnave. Okrem domáceho družstva z Trnavy sa na tejto atraktívnej súťaži zúčastnia družstvá z českých miest Trnavy u Třebíče, Trnavy u Zlína a východoslovenskej Trnavy pri Laborci.

Hasičské tímy budú súťažiť v štafete na 8x50 m a v požiarnom útoku. Počas súťaže budú mať diváci možnosť zoznámiť sa so špeciálnou hasičskou technikou, nebudú chýbať ani rôzne atrakcie pre deti. Spestrením súťažného dňa bude účasť starostov zúčastnených obcí a trnavského primátora v súťaži. Ich úlohou bude pomocou tlaku vody čo možno najrýchlejšie „zostreliť“ terče v podobe šiestich plastových fliaš. Vzhľadom na dlhoročné kontakty hasičských tímov nemôže chýbať ani spoločný program českých i slovenských hostí, ktorých už po dvoch desaťročiach spolupráce spájajú mnohé spomienky na stretnutia a zápolenia v niektorej z Trnáv. Jeho súčasťou bude aj slávnostná sv. omša spojená s posvätením sochy patróna hasičov sv. Floriána, ktorá sa uskutoční o 17.30 h vo výnimočnej sakrálnej pamiatke a pýche našej Trnavy – Katedrále sv. Jána Krstiteľa.
Pri zrode medzinárodnej súťaže v hasičskom športe O pohár primátora mesta Trnava vedenie mesta uvažovalo nad tým, čo najviac spája obce a mestá nesúce názov Trnava. Odpoveď bola hneď jasná – jednou z najdôležitejších úloh pre všetky obce a mestá je ochrana životov a zdravia občanov ako aj ich majetku pred požiarmi a inými živelnými pohromami. Prvý ročník súťaže pripravilo Mesto Trnava s vtedajším primátorom Štefanom Bošnákom a v spolupráci v Okresným výborom Dobrovoľnej požiarnej ochrany v Trnave pod vedením vtedajšieho viceprimátora Ivana Mičku.
„Tešíme sa na vašu účasť a podporu pri zápolení. Je pravda, že vždy zvíťazí Trnava – či už obec, alebo mesto. Tento rok sa nám možno podarí úspešne zabojovať za tú našu, tak ako zvykneme hovoriť, Veľkú Trnavu,“ odkazujú všetkým fanúšikom hasičského športu naši hasiči.


Foto: archív DHZ


 

Lokalita

GPS:
N 48.3845491526739 / E 17.587347331213323

24.6.2016 12:39

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?