Mesto Trnava

Dobrovoľníci zo zahraničia navštívili radnicu

Trnava v týchto dňoch hostí 10 medzinárodných dobrovoľníkov, ktorých u nás zastrešuje mládežnícka organizácia Youth for Equality.
 
V stredu 13. septembra 2023 ich na radnici prijal primátor Trnavy Peter Bročka a viceprimátorka Eva Nemčovská. Rozprávali sa spolu o ich motivácii navštíviť Slovensko, o programe, ktorý ich u nás čaká a tiež o témach mobility a ekológie, na ktoré je ich pobyt aktuálne zameraný. 
 
Dobrovoľníci zo zahraničia navštívili radnicu
 
Dobrovoľníci, ktorí sú z Talianska, Španielska, Portugalska, Nemecka, Belgicka, Turecka a tiež zo Slovenska sa budú, okrem iných dobrovoľníckych činností, spolu s mestom Trnava venovať aktivitám v rámci Európskeho týždňa mobility. Okrem toho absolvujú kurz slovenčiny i viaceré workshopy. Zapoja sa do prieskumu o ekologických mobilitách a pomôžu aj s čistením mesta a zbieraním odpadkov na verejných priestranstvách. Počas ich trojtýždňového pobytu zameraného aj na ekologické témy si vyskúšajú eco-capsule, zájdu na exkurziu do spoločnosti FCC, zúčastnia sa na workshopoch na stredných školách, pomôžu v eko záhradke na základnej škole na Vančurovej ulici, navštívia elektráreň v Jaslovských Bohuniciach a stretnú sa aj s cudzincami žijúcimi na Slovensku.
Pestrý program v Trnave, ktorý je podporený programom Európsky Zbor Solidarity, ukončia 2. októbra.

13.9.2023 17:37

Komentárov: 0