Mesto Trnava

Dvor na Ulici V. Clementisa prejde obnovou, obyvateľov pozývame k participácii

Participatívne plánovanie je v Trnave už samozrejmou súčasťou úprav verejných priestorov. Po pandemickej prestávke, ktorá verejné stretnutia s občanmi zmenila na online schôdze, mesto opäť rozbieha dialóg s obyvateľmi naživo.
 
Rovnako to bude aj pri príprave komplexnej revitalizácie dvora na ulici Vladimíra Clementisa. Verejné stretnutie sa bude konať v utorok 19. júla o 17.30 h priamo v tomto dvore
 
 
Diskutovať sa bude o obnove detského ihriska, športových plôch a celého vnútrobloku. Zástupcovia mesta sa účastníkov budú pýtať, ako by chceli tento verejný priestor využívať, ktoré aktivity by mal  podporovať, aké prvky by tu nemali chýbať a čo podľa nich pomôže vytvárať prostredie pre príjemné susedské spolužitie. Želania, názory a podnety verejnosti sa tak dostanú do projektového zadania pre architektov, vďaka čomu dvor lepšie vyhovie potrebám obyvateľov tejto lokality.
 
Svoje idey a pripomienky budú Trnavčania môcť vyjadriť aj prostredníctvom dotazníka, ktorý vo svojich schránkach nájdu rezidenti v auguste. K dispozícii bude i online verzia, o jej zverejnení na webe mesta bude samospráva včas informovať. Komunikovať na tému revitalizácie dvora bude možné aj prostredníctvom emailu planovanie@trnava.sk.
 

Takto vyzerá dvor na V. Clementisa teraz:

 
 
 
 
foto: Natália Nováková

15.7.2022 10:44

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová