Mesto Trnava

Ekofest s bohatým programom opäť otvorí kultúrne leto v Trnave

Na deň letného slnovratu – 21. júna odštartuje v kine Hviezda už šiesty ročník festivalu Ekofest, ktorý pestrým a bohatým programom otvorí trnavské kultúrne leto a pokračovať bude aj 22. júna v mestskom amfiteátri. Premietanie dvadsiatich filmov, koncerty ôsmich kapiel, osem prednášok a workshopov, päť výstav, tvorivé envirodielne pre deti, prezentácie ochranárskych združení či prehliadka botanickej záhrady s odborným výkladom. To všetko ponúkne tohtoročný Ekofest svojim návštevníkom.

Ekofest sa začne 21. júna o ôsmej hodine filmovým dňom v kine Hviezda
, kde budú v štyroch tematických pásmach premietané dokumentárne filmy nielen s environmentálnou tematikou od režisérov a produkcií z rôznych krajín sveta. Prvé dve pásma s ôsmimi filmami budú určené prevažne pre trnavské školy. Tretie tematické pásmo sa začne o 15.30 h a bude plne vyhradené pre verejnosť rovnako, ako aj štvrté pásmo, ktoré vyvrcholí filmom Štvrtá revolúcia – energetická samostatnosť, po ktorom sa uskutoční aj diskusia k filmu. Súčasťou piatkového programu budú aj dve výstavy vo foyeri kina z dielní Betty Stiller a ochranárskeho združenia Priatelia Zeme. Vstup na celý piatkový program bude opäť bezplatný.

Druhý deň 22. júna v sobotu bude predovšetkým v znamení koncertov hudobných skupín v amfiteátri, no chýbať nebudú ani bohaté sprievodné podujatia. Headlinermi hudobného programu budú Horkýže Slíže, ktoré pripravujú špeciálnu show a program, aký Trnava ešte nezažila. Na Ekofeste sa po prvýkrát predstaví slovenská rock and rollová legenda Slobodná Európa a známa nitrianska formácia Gladiator. V hudobnom programe nechýba ani Trnavčan Bystrík so svojím bandom, či kapely Smola a hrušky, Hash, Hrana a Freebird.
Súčasťou programu v amfiteátri budú aj viaceré sprievodné podujatia. Výtvarné umenie s environmentálnym akcentom bude zastúpené tromi výstavami, návštevníci budú mať možnosť zapojiť sa a diskutovať v rámci šiestich prednášok na rôzne environmentálne témy v klubovni pod pódiom amfiteátra, kde sa bude premietať aj šesť dokumentárnych filmov z rôznych produkcií.
Chýbať nebude ani program pre deti, ktoré si budú môcť vytvoriť rôzne zaujímavé predmety v tvorivých envirodielňach . Tradičnou súčasťou Ekofestu budú aj prezentácie rôznych ochranárskych združení a organizácií.

Tretí deň v nedeľu sa opäť uskutoční prehliadka botanickej záhrady s odborným výkladom. Návštevníci majú možnosť prezrieť si v nej aj vysadené dreviny z posledných dvoch ročníkov Ekofestu. Záhrada je situovaná v areáli Materiálovo-technologickej fakulty Slovenskej technickej univerzity na Botanickej ulici v Trnave.

Výťažok z tohtoročného Ekofestu bude venovaný na nový projekt Stromy pre Trnavu, ktorý bude bližšie predstavený v rámci sobotného cyklu prednášok, spolu s ďalšími pripravovanými environmentálnymi projektmi pre Trnavu. Počet nových stromov v trnavských uliciach bude závisieť opäť aj od počtu návštevníkov festivalu.

Vstupenky na program v amfiteátri zakúpite v predpredaji za 7 Eur v sieti Ticketportal, CD Aquariuse, TTi. Na mieste bude vstupné 9 Eur, deti do 10 r., dôchodcovia nad 65 r. a osoby ZŤP majú vstup zdarma.
Viac informácií získate na webe: www.ekofest.sk


 

17.6.2013 12:29

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?