Mesto Trnava

Energia na kolesách: Zapojte sa do cyklojazdy a vyhrajte parádny bicykel

Posledné roky patrí k obľúbeným sprievodným aktivitám pretekov Okolo Slovenska cyklojazda pre verejnosť - „Energia na kolesách.“ Tento rok ponúka viaceré možnosti zapojenia.  Prvou je absolvovanie skupinovej jazdy „Diapozitívnej energie na kolesách“ pred predstavovaním tímov a pred prológom v Košiciach, 15. septembra o 13.00 h.   Druhou možnosťou je individuálne prejdenie niektorej z tratí v okolí etapových miest 65. ročníka Medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska, ktoré ponúkne aplikácia GoSlovakia v sekcii Energia na kolesách. Trať je možné absolvovať od 15. septembra do 26. septembra.  Trnava bude etapovým mestom 19. septembra. 

Každý, kto sa zapojí, bude automaticky zaradený do losovania o bicykel a ďalšie skvelé ceny.  Čo treba urobiť, aby ste boli zaradený do žrebovania? Je to celkom jednoduché:1. Krok č.1 : Registrácia, ktorú je možné uskutočniť dvoma spôsobmi:
a) priamo v partnerskom stánku GoSlovakia, v mestách štartov a dojazdov pretekov Okolo Slovenska (stánok bude v daných mestách fungovať len v deň pretekov Okolo Slovenska, na štartoch v Spišskom Podhradí a v Trenčianskych Tepliciach sa môžete zaregistrovať v stánku pretekov Okolo Slovenska). Pri registrácii môžete zbierať body v interaktívnej hre so súťažnými otázkami;
b) alebo od 15. septembra stiahnutím aplikácie GoSlovakia následným zaregistrovaním sa.
Krok č.2: Absolvovanie trate 
a) absolvujte organizovanú jazdu „Diapozitívna energia na kolesách“ s tímom Diapozitívcov pred prológom 15.septembra v Košiciach. Registrácia bude prebiehať od 11.30 h v stánku Diapozitívcov na Hlavnej ulici v Košiciach. Štartujeme o 13.00 h. S potvrdením o prejdení trate Ťa potom v stánku GoSlovakia zaregistrujú do systému Energie na kolesách, čím sa zapojíte do celkového losovania.

b) absolvujte  trať individuálne, hocikedy od 15. septembra a v priebehu nasledujúceho týždňa. Máte na výber niektorú z tratí v okolí etapových miest 65. ročníka Medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska, ktoré ponúkne aplikácia GoSlovakia v sekcii Energia na kolesách. Na výber je viacero možností (krátke trate pre rodiny s deťmi, dlhšie trate podľa vašich síl). Podmienkou je prísť na jej začiatok, odfotiť do aplikácie úvodný QR kód, prejsť trať a potom zase v cieli odfotiť na potvrdenie QR kód. Aplikácia vás následne zaradí do žrebovania. 

Cyklistika je nielen zdravý šport, ale aj ekologický spôsob dopravy. Podujatie Energia na kolesách sa koná počas Európskeho týždňa mobility, do ktorého sú zapojené aj etapové mestá pretekov Okolo Slovenska.  Zapojením sa do Energie na kolesách prispeješ svojimi prejdenými kilometrami do symbolického obídenia Zeme. 

Už tretí rok v rade bude úvod Energie na kolesách spojený aj s cyklojazdou tímu Diapozitívcov. Pohyb je pre diabetika dokázateľne najlepšia nefarmakologická liečba - a lekári idú príkladom. Trať Diapozitívnej energie absolvujú aj doc. MUDr. Zbyněk Schroner, PhD. - hlavný odborník ministerstva zdravotníctva pre diabetológiu, doc., MUDr. Emil Martinka, PhD. z ľubochnianskeho pracoviska a primár MUDr. Ľubomír Barák, CSc. z Bratislavy. Zaujímavým prepojením s „veľkými“ pretekmi Okolo Slovenska je v tejto súvislosti aj prítomnosť Teamu Novo Nordisk – tímu zloženému výlučne z jazdcov – diabetikov. S heslom „Sme DiaPozitívci. Dokážeme všetko, keď máme diabetes pod kontrolou,“ dokazujú, že diabetes nemusí byť prekážkou profesionalizácie v športe.  

 

 

3.9.2021 13:09

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?