Mesto Trnava

Eu.genus: Zážitok plný energie a emotívnosti

Kultúrne centrum Malý Berlín prinesie koncom októbra jedinečné predstavenie pod názvom Eu.genus. Tvorcovia a interpreti z oblasti výtvarného umenia, divadla, hudby a tanca sa predstavia v piatok 25. októbra o 19.00 hod.

Predstavenie Eu.genus, v preklade ľudský rod, je dielom voľného umeleckého zoskupenia tvorcov Med a prach, ktoré vedie režisér Andrej Kalinka. Ich diela nie je jednoduché zaradiť a charakterizovať. Divadelné predstavenia sú prepojené s koncertmi, tanečným predstavením či inštaláciami. Herci tu nie sú len hercami, ale aj hudobníkmi, spevákmi, výtvarníkmi – skrátka plnohodnotnými performermi. Ich základným východiskom je komplementárne umenie. Umelecký jazyk vychádzajúci z prepájania rôznych vyjadrovacích prostriedkov. Ich cieľom je hľadať nové spôsoby umeleckého vyjadrovania, pričom sa tentoraz zamerali na podstatu človeka. Dôležitou súčasťou tvorby zoskupenia Med a prach je presah nielen v rámci umeleckých prostriedkov, ale aj jednotlivých diel, a skúmanie vzájomných súvislostí umenia, biológie, psychológie, filozofie, histórie, fyziky, genetiky.

Vstupenky za zvýhodnenú predpredajovú cenu 5 € je možné zakúpiť na webe centra , alebo na mieste pred začiatkom podujatia v cene 7 €. Podujatia kultúrneho centra z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.

Predstavenie eu.genus vzniklo s podporou Ministerstva kultúry ČR, Hlavného mesta Prahy, Fondu na podporu umenia, ALT@RT z. ú./Studio ALTA.


22.10.2019 10:47

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?