Mesto Trnava

FestHry Trnava oslávili svoje prvé jubileum s rekordnou návštevnosťou

Jubilejné piate FestHry Trnava, ktoré sa cez víkend uskutočnili v mestskej športovej hale, navštívilo vyše štyritisícpäťsto ľudí z Trnavy aj okolia. Rekordný počet návštevníkov je potvrdením, že obľúbenosť tohto podujatia zameraného na zmysluplné využívanie voľného času detí, mládeže a celých rodín, z roka na rok rastie.
Ďalším cieľom trnavského festivalu hier a zábavy je vtiahnuť návštevníkov do sveta moderných spoločenských hier, napredujúcich v interaktivite hráčov, rozmanitosti herných tém a vizuálnom spracovaní. Na rozdiel od výstav a veľtrhov si však na FestHrách v Trnave môžu deti, rodičia, mladí i starí každoročne nielen prezrieť, ale aj zahrať a vyskúšať stovky hier, overiť si kreatívne možnosti nových stavebníc a zapriahnuť svoju myseľ do riešenia hlavolamov. Odpočinok od hier náročnejších na premýšľanie aj tento rok ponúkali stolné futbaly, hokeje, či nafukovacie atrakcie. Kultúrny program dotvorili divadielka a vystúpenia pre deti, tvorivé dielne a rôzne súťaže o množstvo cien.
Organizátori – Mestská rada mládeže a Mesto Trnava veria, že jubilejný ročník v tomto prípade neznamená posledný a Trnava bude mestom hier a zábavy opäť aj o rok. Deti aj rodičia, ktorí majú záujem o zmysluplné využívanie voľného času, sa však s nimi aj s bohatou ponukou hier a aktivít môžu znova stretnúť už krátko pred letnými prázdninami počas podujatia Dobrovoľníci deťom, ktorý sa v Trnave už po jedenásty raz uskutoční pri príležitosti Dňa detí.

Viac informácií nájdete aj na www.festhry.sk a na Facebooku .

Foto: Mária Dravecká

11.2.2014 14:52

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová

Chcete vedieť, čo je nové?