Mesto Trnava

Festival Lumen po dvadsiaty prvý raz v Trnave

Už je to tu, už po dvadsiaty prvý raz sa júnová Trnava stáva miestom stretnutia tisícok mladých ľudí z celého Slovenska na medzinárodnom festivale gospelovej hudby Lumen, ktorý sa uskutoční v piatok 7. júna a v sobotu 8. júna na Trojičnom námestí, v mestskom amfiteátri a na ďalších miestach v centre mesta.

Festival Lumen sa začne piatok 7. júna o 16.15 sv. omšou v Kostole sv. Jakuba (františkánskom). Po omši o 17.30 h odštartuje na Trojičnom námestí hudobný program vystúpením slovenskej kapely Vigília, po nej budú nasledovať koncerty kapiel The Elements, Good weather forecast, LZ7 a DJ Galactus Jack. Vstup na tieto koncerty je zdarma.
O 22.30 sa začne v mestskom amfiteátri predstavenie slovenského projektu Godzone a po nich sa predstaví tanečné divadlo ATak.

Zaujímavý program je pripravený aj v sobotu. Nebudú chýbať obľúbené prednášky a workshopy, v multižánrovom programe Stage v kine Hviezda sa vystriedajú také populárne osobnosti a zoskupenia ako Dan Bárta, En.dru, Andrea Bučková s kapelou, Longital a ďalší, a koktail dobrej hudby a svojrázneho humoru prinesie v Divadle Jána Palárika talkshow Mariána Čekovského s Danom Danglom, Samuelom Piaseckým, Radoslavom Repickým a Ivanom Verešom.
Hudobný program na Trojičnom námestí v sobotu otvoria noXcuse, po nich vystúpia Out of control, My little Rockstar Dream, Purified, Summertime choir a festival uzavrie headliner !Audacious.

PROGRAM

PIATOK

Františkánsky kostol
16:15 Sv. omša
Celebrant: Mons. Ján Orosch, apoštolský administrátor, Trnava
Hudba:  Silvia Chlebovská s kapelou

Trojičné námestie
17:30 Otvorenie Festivalu Lumen
17:40 Vigília (SK)
18:25 The Elements (SK)
19:20 Good weather forecast (DE)
20:40 LZ7 (UK)
22:20 DJ Galactus Jack (UK)

Amfiteáter (spoplatnená XL zóna)
22:30 GODZONE (SK)
00:15 Tanečné divadlo ATak „SlovOžilo“

Františkánsky kostol
00:00 Adorácia - "Svet nikdy nebude rovnaký, ak pocíti dotyk skutočnej lásky..."
Kapela: Spektrum 

 Radničné nádvorie
17:00 – 23:00 Rehoľná kaviareň a Služba Ucha, DOMKA stan
17:00 – 20:00 Detský kútik

Uršulínsky kostol
18:00 – 23:00 Stála adorácia

 

SOBOTA

Františkánsky kostol
08:00 Sv. omša
Celebrant: Ondrej Chrvala, zodpovedný za pastoráciu mládeže pri KBS
zbor: Mládežnícky zbor z Miletičovej

Trnavská univerzita a ďalšie priestory - (spoplatnená XL zóna)
09:00-10:30 Prednášky a wokshopy – prvý blok
11:00-12:30 Prednášky a wokshopy – druhý blok
13:00-14:30 Prednášky a wokshopy – tretí blok
15:00-16:30 Prednášky a wokshopy – štvrtý blok

Zoznam prednášok a workshopov nájdete tu.

 

STAGE – Kino Hviezda - (spoplatnená XL zóna)
  9:30 - 11:00 Jozef Lupták, Daniel Pastirčák, Longital
13:00 – 14:30 Marián Kasan, Zoltán Demján, Andrea Bučková s kapelou
15:30 – 17:00 En.dru a Dan Bárta

Divadlo Jána Palárika (Trojičné námestie)
14:30 – 16:30  ČEKY POINT (spoplatnená XL zóna)
Marián Čekovský a hostia: Dano Dangl, Samuel Piasecký, Radoslav Repický 

Trojičné námestie
16:30 noXcuse (SK)
17:15 Out of control (SK)
18:00 My little Rockstar Dream (DE)
19:10 Purified (AUS)
20:40 Summertime choir (IT)
22:20 !Audacious (UK)

Radničné nádvorie
10:30 – 23:00 Rehoľná kaviareň a Služba Ucha, DOMKA stan
10:30 – 20:00 Detský kútik

Predstavenia pre deti:
15:00 Divadlo Agape: Dobrodružstvo kapitána Kotvičku
16:30 Divadlo Agape: Dúhový autobus 

11:00 hand-made workshop (filcové kvety)
15:00 hand-made workshop (zápisníčky)

Františkánsky kostol
00:00 Slávnostné ukončenie festivalu: Polnočná sv. omša
Hudba: Prešovské delo 

Uršulínsky kostol
18:00 – 23:00 Stála adorácia


Videá z Lumenu 2012

6.6.2013 11:36

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?