Mesto Trnava

Festival nezávislého divadla Scena po druhýkrát v Trnave

Prvý októbrový víkend, od piatku do nedele 4. – 6. 10. 2019, sa v Trnave ponesie v znamení nezávislej divadelnej scény Slovenska a Čiech.

Druhý ročník festivalu Scena 2019 prinesie do Trnavy produkcie najprogresívnejších divadiel určené pre všetky vekové kategórie. Ponúka nekomerčnú tvorbu významných umelcov. Alternatívne, bábkové a tanečné predstavenia si môžete pozrieť nielen v kultúrnych stánkoch, akými sú kultúrne centrum Malý Berlín a Divadlo Jána Palárika, ktoré je zároveň partnerom festivalu, ale aj na Nádvorí a v Bernolákovom sade.

Všetci sú srdečne vítaní na Slávnostné otvorenie festivalu v piatok 4. 10. o 17.00 hod. pred Divadlo Jána Palárika na Trojičnom námestí. V rámci neho sa predstaví experimentálne tanečné zoskupenie HAS.

Predstavia sa nezávislé divadlá a festival uzavrie divadelná premiéra

Hneď v prvý večer festivalu v piatok o 19.00 hod. v Malom Berlíne je na programe tanečné predstavenie z produkcie významného súboru Yuri Korec & Co. Tanečník Lukáš Záhy v predstavení Habibi 2196-18 vyrozpráva trápenie jednotlivca vo veľmi konzervatívnej spoločnosti.

Sobotný večer bude patriť predstaveniu KAR. V Malom Berlíne zahrá Fekete Seretlek a pražské Studio DAMÚZA. Herci, ktorý sú zároveň bravúrni muzikanti, odohrajú po predstavení koncert.

V nedeľu program vyvrcholí vynikajúcou tanečnou performance a divadelnou premiérou. O 18.00 hod. majú možnosť všetci divadelní fajnšmekri vidieť oceňované dielo Solo lamentoso režisérky a performerky Slávy Daubnerovej v Divadle Jána Palárika, ktoré sa inšpiruje dobre známym prípadom dôchodkyne, ktorá roky púšťala z reproduktorov do okolia stále tú istú skladbu, a tým proti sebe popudila celú ulicu.

Festival uzavrie premiéra barovej komédie Budúcnosť je vo vajciach trnavsko-bratislavského divadla Spoza voza o 19.30 hod. v KC Malý Berlín. V ňom divadelníci rozoberú všetko, čo nenávidia, vzťahy, rodičovstvo aj umenie.

Bohatý program pre rodiny a najmenších

Divadlo Trieska zahrá v piatok 4. 10. o 16.00 hod. na Nádvorí bábkovú inscenáciu Hanička bez rúk, ktorá bude prístupná bez vstupného. V sobotu 5. 10. sa festival presunie do Bernolákovho sadu, kde budú môcť deti i dospelí stretnúť potulných bábkarov La familia a Šaška Fjodora.

V sobotu popoludní o 15.00 hod. sa oplatí vstúpiť do divadelného stanu, kde na návštevníkov festivalu čaká Červená Čiapočka známeho Teatra Tatra. Stan postavený taktiež v Bernolákovom sade nájdete v blízkosti amfiteátra a môžete sa v ňom tešiť nielen na vynikajúce predstavenie, ale aj na kávičku pre rodičov a pukance pre deti.

Nedeľný program pre rodiny sa začína o 11.00 hod. v Malom Berlíne predstavením Já, ty a to z dielne Studia DAMÚZA a je určené pre najmenších divákov, pre deti od 10 mesiacov. Popoludní o 16.00 hod. sa predstavia herci divadla Yarmat s dramatizovaným čítaním pre deti a ich rodičov Čítam, čítam, či tam, či tam – taktiež v Malom Berlíne a opäť s voľným vstupom.

Tohtoročná ponuka je bohatá vďaka finančnej podpore Mesta Trnava, Trnavského samosprávneho kraja a Nadácie ZSE. Veríme, že obyvatelia Trnavy a okolia si nájdu cestu k festivalu SCENA, pretože majú možnosť vychutnať si pravú chuť divadla, ktorú pripravili občianske združenie Divadelníci Trnavy a okolia v spolupráci s Malým Berlínom a divadlom Yarmat.

Podrobnejšie informácie o divadlách, vstupenkách a predpredaji nájdete na facebook.com/scena.trnava.

Foto: Ja, ty a to – Studio DAMÚZA
 

1.10.2019 11:26

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?