Mesto Trnava

Folklórny festival Trnavská brána sa začína 13. augusta, ponúkne veľa spevu, tanca a zábavy

Mesto Trnava a  Zaži v Trnave pozývajú na 20. ročník folklórneho festivalu Trnavská brána. Festival ponúkne v mestskom amfiteátri kvalitné folklórne predstavenia i veľa bohatého sprievodného programu. 
Program podujatia odštartuje v piatok, 13. augusta svetová Lúčnica. Trnavskému publiku  v mestskom amfiteátri od 20.00 h ponúkne to najlepšie zo svojej produkcie. Tešiť sa môžeme na vynikajúce spevácke a výnimočné tanečné výkony. Predstavenie bude zostavené z vynikajúcich choreografií dlhoročného umeleckého vedúceho súboru - profesora Štefana Nosáľa. Lúčnica nám pripomenie, že sa spievalo a tancovalo skoro pri každej príležitosti, či už to bolo pri zbere úrody, praní bielizne, dožinkoch, fašiangoch i svadobných hostinách. Cena vstupenky je 15 eur.
Na sobotu, 14. augusta pripravili organizátori mimoriadne bohatý program. O 10.00 h si na Malom trhu  môžete pozrieť prezentáciu ľudovoumeleckých výrobkov, ktoré sa budú dať od majstrov remeselníkov aj zakúpiť. Sobotňajší program pokračuje popoludní, postupne sa predstavia o 14.00 h Kindršúla – dielne so Zlatou priadkou a folklórnou školičkou, program pokračuje o 15.00 h Predvádzačkou, na ktorej vystúpi Výšifkársky spolek z Cífera a jeho hostia. Škola tanca s Univerzitným folklórnym súborom Trnafčan začína o 16.00 h, program pokračuje o 16.30 h vystúpením Janko a Marienka, ktoré najmenším divákom zahrá Divadlo zo šuflíka. Nasledovať bude program Čo sa deje vo svete, v ktorom sa o 17.30 h predstavia Detský folklórny súbor Trnavček, Detský folklórny súbor Drienka a Sirka Cuvée Ensemble.
Sobotný program bude podvečer gradovať vystúpeniami folklórnych súborov. O 18.30 h sa predstaví Folklórny súbor Poľana v programe Poľana, Poľana a o 19.30 h vystúpi Folklórny súbor Rovňan v programe Svetom moje svetom. Program zavŕši  20.30 h vynikajúci Univerzitný súbor Trnafčan, v programovom pásme Čo máme, to vám dáme.
Stála expozícia je pripravená aj v Západoslovenskom múzeu.  Priaznivcov histórie určite zaujmú sakrálne pamiatky či prezentácia ľudového textilu a úžitkovej „hrnčiny“ trnavského regiónu. Cez víkend je múzeum otvorené od 11.00 h do 17.00 h.   
Parádne divadelné predstavenie je pripravené aj na nedeľu. Radošinské naivné divadlo 15. augusta o 20.30 h zahrá svoju novinku Pán Strom.  Tak ako sme u Radošincov zvyknutí, čaká nás veľa smiechu, množstvo humorných a prekvapujúcich situácií, ktoré budú priamo či nepriamo smerovať k morálnemu apelu. Lákadlom je určite aj skvelý Stanislav Štepka. Cena vstupenky je 20 eur.
Vstupenky na platené podujatia sú dostupné aj v predpredaji v sieti Ticketportal a v Regióne Trnava, v mestskej veži. Na predstavenie Pán strom budú vstupenky vo veži k dispozícii  od 26. júla. Kompletné informácie o folklórnom festivale nájdete na webovej stránke podujatia.

foto folklórnych súborov, zdroj: trnavskabrana.sk 

21.7.2021 9:22

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?