Mesto Trnava

Hlavná cena pre Trnavu v súťaži Samospráva a Slovensko bez bariér

Mesto Trnava získalo Hlavnú cenu v ôsmej etape súťaže Samospráva a Slovensko bez bariér 2014 – 2015. Ocenenie včera v Bratislave prevzala vedúca odboru stavebného a životného prostredia mestského úradu Iveta Miterková, ktorá koordinuje realizáciu bezbariérových projektov v našom meste už od roku 2008. 
Nejde o prvé ocenenie tohto druhu, mestská samospráva uspela so systematickým odstraňovaním bariér na území mesta už v siedmej etape súťaže Samospráva a Slovensko bez bariér 2010 – 2013. V spolupráci s občianskym združením Klub vozíčkarov v Trnave a s Úniou nevidiacich a slabozrakých mesto naďalej systematicky vytvára podmienky pre nezávislý pohyb hendikepovaných občanov na území Trnavy. Bezbariérovosť sa stala samozrejmou podmienkou pri rekonštrukciách objektov, tvorbe ucelených trás či prepojení jednotlivých kľúčových inštitúcií. „Verím, že našou snahou sme prispeli k vytváraniu prostredia priateľského nielen k vozičkárom, ale aj mamičkám s kočíkmi či starším občanom so zhoršenou pohyblivosťou,“ povedala Iveta Miterková a dodala, že s cieľom pomôcť hendikepovaným občanom pri plánovaní pohybu v meste vytvorili tento rok aj interaktívnu bezbariérovú mapu, na ktorej sú označené bezbariérové WC, rampy, priechody, objekty a parkovacie miesta pre imobilných. Po dohode so zástupcami vozičkárov a doplnení najaktuálnejších údajov bude mapa zverejnená na webovej stránke mesta.
Do ôsmeho ročníka súťaže prihlásila mestská samospráva takmer dve desiatky zrealizovaných projektov.

Nový bezbariérový priechod pre chodcov na Kollárovej ulici


Rampa pre vozičkárov vo verejných toaletách na Radlinského ulici

Slovensko bez bariér je projekt, ktorý vznikol v roku 1999 z iniciatívy Asociácie organizácií zdravotne postihnutých občanov SR, občianskeho združenia GEMMA ’93 a Únie miest Slovenska s cieľom aktivizovať celú spoločnosť, ale najmä mestské a obecné samosprávy k zlepšeniu životných podmienok a integrácii zdravotne postihnutých občanov a ďalších marginalizovaných skupín – obyvateľov našich miest a obcí.

Foto: (im)

8.12.2015 13:31

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?